Новини    05 квітня 2018 08:01

Аграрії Прикарпаття розпочали весняно-польові роботи


Агропідприємства Прикарпаття станом на 4 квітня розпочали комплекс польових робіт по внесенню поживних речовин для підживлення озимих зернових та озимого ріпаку у восьми районах області. Про це йдеться в повідомленні Івано-Франківської ОДА.

Озимих культур на зерно підживлено на площі 22 тис. га (30% до прогнозу) та озимого ріпаку – на 10,6 тис. га (60% до прогнозу).

Найбільші площі озимих підживлено у Городенківському (8 309 га), Рогатинському (5 106 га) та Снятинському (3 000 га) районах. Озимого ріпаку найбільше підживлено у Рогатинському (3 802 га), Городенківському (2 947 га) та Коломийському (2 060 га) районах.

За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Івана Андріїшина, в області склалися складні погодні умови, агрономічна весна затримується на 20-25 календарних днів, що не дає можливості аграріям краю вчасно розпочати посівну компанію (2017 року в цей час було засіяно вже більше 4 тис. га яровиною).

За словами Андріїшина, вплив складних кліматичних погодних умов на урожайність сільськогосподарських культур очікується незначним.

«Обстеження посівів озимих культур під урожай 2018 року показує, що із посіяних 92,8 тис. га озимини в доброму і задовільному стані знаходиться понад 98% площ, з них озимої пшениці – 99%, жита – 100%, озимого ячменю – 99%, озимого ріпаку – 99% площ. Фітосанітарний стан посівів – задовільний», – сказано в повідомленні.

Попередні дані фітосанітарного моніторингу свідчать про незначну загибель комах-фітофагів та задовільний фізіологічний стан переважної більшості тих, що збереглися.

У квітні відбуватиметься масовий вихід шкідників із стадій спокою і заселення культурних рослин та дерев, тому постійний моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, посівів та багаторічних насаджень, на виявлення шкідників, хвороб, бур’янів набуває важливого значення для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмівм з метою мінімізації негативної дії на майбутній врожай.

Як повідомляв LANDLORD, агропідприємства Миколаївської області станом на 4 квітня посіяли ранні зернові культури на площі 4,1 тис. га.

Станом на початок квітня було засіяно 4,9 тис. га зерновими та зернобобовими культурами у Херсонській та Миколаївській областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...