Новини    08 грудня 2022 12:12

Реформа меліорації: на Черкащині створили першу організацію водокористувачів


На Черкащині розпочався процес створення першої організації водокористувачів (ОВК) в Україні в рамках реалізації меліоративної реформи. Перша ОВК буде створена у межах Трушівської зрошувальної системи. Сьогодні в регіоні відбулися загальні збори, на яких обговорювалися деталі проєкту.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Ініціатором створення ОВК є СТОВ “Дружба”, яке на даний час займається зрошенням сільськогосподарських культур в межах Трушівської зрошувальної системи на площі понад 400 га. Забір води здійснюється з річки Дніпро в межах Кременчуцького водосховища за допомогою насосно-силового обладнання зрошувальної системи. Завдяки ОВК, у наступному році товариством вже заплановано збільшити площі зрошення в межах Трушівської зрошувальної системи ще на 200 га.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Сьогодні фактично розпочалася практична реалізація реформи гідротехнічної меліорації земель в Україні, яка останні 20 років не мала ані розвитку, ані дієвих зрушень. Раніше аграрії не мали можливості самостійно фінансувати будівництво чи ремонт об’єктів меліоративної інфраструктури для своїх потреб, оскільки ці системи не мали правого визначеного статусу. За останні десятки років меліоративна система України зазнала занепаду. З новою реформою аграрії отримують можливість самостійно використовувати, експлуатувати та технічно обслуговувати інфраструктуру. Вітаємо представників Черкащини із запуском ОВК на базі Трушівської меліоративної системи”, – наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Крім того, він зауважив, що нова модель реформи дозволяє аграріям залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускаючи деградації ґрунтів.

“Перша організація водокористувачів на Черкащині – це початковий сегмент глибинного процесу. На черзі готові до об’єднання водокористувачі Суворовської та Інгулецької зрошувальних систем, що на півдні країни. Далі буде. Переможемо окупантів – відновимо зрошуване землеробство в Україні”, – зазначив Тарас Кот, перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Нагадаємо, процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 № 2079-IX “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

Програма USAID AГРО планує надати до 36,6 мільйона гривень за допомогою 2-х субгрантів (до 18,3 млн грн на один субгрант одній організації водокористувачів). Це може бути енерго- і водозбережне обладнання та автоматизація зрошення у потенційних організаціях водокористувачів тощо. Термін прийому заяв за цією програмою спливає 9 грудня.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...