Новини / Ринок землі     21 жовтня 2019 15:15

Відкриття ринку землі: чи загрожує Україні наплив китайців

Українсько-китайське бізнес-партнерство зростає з кожним днем. Експерти бачать великий потенціал для України в інвестиціях із КНР. Навіщо великому Китаю потрібна маленька Україна і чи загрожує нам наплив китайців після відкриття ринку землі?

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Китай стає найбільшим діловим партнером України. У 2019 році торговий оборот між нашими країнами досягає історичного максимуму – майже $11 млрд. Зокрема експорт зернових до Китаю за 5 років зріс у 20 разів – із $26 млн до $533 млн.

Читайте: Купуватимуть чи орендуватимуть: як готуються до відкриття ринку землі агромагнати

Аналітики стверджують, що в КНР виникла проблема перевиробництва. В країні зростає добробут і збільшується вартість землі, яка стала «шалено дорога». Ці дві причини зумовлюють прагнення китайських компаній інвестувати в бізнес у Європі.

«Китайські компанії націлилися на Європу. Тут у них великий ринок збуту, і логічно виготовляти продукцію або тут же, або в безпосередній близькості до ЄС. Я бачу великий потенціал України в інвестиціях із Китаю», – стверджує засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький.

Чому Китаю вигідно робити інвестиції в Україні? Експерти виділяють дві причини:

  • Зручне географічне положення (контейнер із Китаю в Європу йде 40 днів. Розмістивши потужності в Україні, китайські компанії кардинально скорочують шлях своєї продукції в ЄС).
  • Відносно дешева робоча сила.

Багато аналітиків стверджують, що з китайськими інвестиціями прийдуть не лише гроші, а й самі китайці. Один із найголовніших міфів щодо відкриття ринку землі: в Україні з’явиться багато китайців, які відберуть в українців робочі місця, яких і так бракує, особливо в селах.

Чому цього не станеться?

«Китайські гроші – це завжди китаєць, один або два», – розповідає керівниця китайського напряму холдингу UFuture Ганна Капузо. За її словами, хоча кожним китайським проектом в Україні керує китаєць, проте працівники – це українці.

У тому, що Україні не загрожує наплив китайців, і не тільки з великих міст КНР, а й з китайської глибинки, переконаний виконавчий директор КТАУ Руслан Осипенко. Він аргументує це тим, що середня зарплата китайського робітника – приблизно $700, що значно більше, порівняно з зарплатою в Україні.

 «Чи приїде сюди китаєць працювати за $500? І тут також виникає питання проживання, медичного обслуговування тощо», – пояснює Руслан Осипенко.

Landlord раніше повідомляв про те, що Китай відкриває ринок для ріпаку з України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також