Новини / Політика     13 грудня 2018 08:07

5 проблем агробізнесу, які озвучив Максим Мартинюк

Недостатній рівень логістики і ємності аграрної інфраструктури може завадити реалізації потенціалу українського АПК. Водночас високі показники зібраного врожаю та експорту є факторами, що сприятимуть іноземним інвестиціям в Україну.

Основні проблеми в АПК охарактеризував на своїй сторінці у Фейсбук в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Питання розглядалися 12 грудня в ході дискусії на Х Міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні».

  1. Поступове вичерпання ємності аграрної інфраструктури та слабкі місця в логістиці

Рекордний цьогорічний врожай показав дисбаланс між наявними потужностями в АПК і потребою в них. Зі зростанням валу врожаю проблема поглиблюватиметься. Саме тому програми держпідтримки будуть спрямовані на проекти з переробки та зберігання с.-г. продукції.

Читайте: Курс долара на 2019 рік – прогноз

  1. Залучення інвестицій

Для інвесторів важлива стабільність у галузі, яку має забезпечити уряд. Іноземних партнерів не лякають ні воєнний стан, ні вибори в Україні, головне, щоб «координати», в яких вони працюють, не змінювалися або змінювалися прогнозовано.

  1. Державні дотації в АПК

Наступного року Мінагрополітики планує точкову  підтримку галузей, які найбільше цього потребують, насамперед тваринництва. В. о. міністра заявив, що ефективність профільних програм стане очевидною мінімум через 3 роки, тому пропри критику уряд продовжуватиме їх дію.

«Моя світоглядна позиція полягає в тому, що український АПК досяг такого рівня, який дозволяє не калькувати європейську систему дотацій… У нас немає мети, та й немає ресурсу, якщо чесно, щоб роздавати гроші на гектар. Такий підхід нічого не стимулює», – зазначив Максим Мартинюк.

  1. Розширення експорту – нові ринки і продукти

За останні 8 років кількість країн-партнерів збільшилася на 50, і сьогодні Україна має 170 ринків збуту. Стимулювання зовнішнього попиту – необхідна умова для розвитку АПК.

  1. Ринок землі

Хоча це є спільною болючою проблемою, проте на сьогодні політичної волі для голосування за закон «Про обіг землі» немає.

Landlord раніше повідомляв про те, що програмною тезою Максима Мартинюка є надважливість передачі повноважень із розпорядження землями громадам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також