Новини / Аналітика     12 грудня 2018 14:53

Курс долара на 2019 рік  – прогноз

За прогнозами, наступного року долар зросте до 30 грн. Серед основних чинників, від яких залежатиме курс долара по відношенню до гривні у 2019 р., називають борг України, вибори, конфлікт з Росією, світові ціни на товари українського експорту, зокрема на зерно та олію.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

За останні два роки консенсус-проноз валюти від FocusEconomics в Україні себе виправдовував.  Проаналізувавши сьогоднішню ситуацію в країні, аналітики цієї міжнародної організації зробили висновки, що у 2019-му на курс долара впливатимуть такі чинники.

Читайте: Як беруть хабарі в українському футболі: дружина запропонувала судді сходити до церкви

1) Зовнішній борг

У 2019 р. Україна має виплатити борг у сумі $13,5 млрд, і основну частину –  у першому кварталі, якраз під час передвиборчої кампанії.

2) Вибори (президентські – навесні, парламентські  – восени)

Сотні мільйонів доларів з рекламних та адміністративних бюджетів йтимуть на передвиборчу кампанію. Ці суми готівкою будуть викинуті на ринок та конвертовані у долар або євро.

3) Загострення конфлікту з Росією

Курс долара в гривнях відразу починає зростати після будь-якого посилення російської збройної агресії в Україні.

4) Світові ціни на продукцію,що експортується з України

Зокрема на зернові, соняшникову олію, метал та залізну руду (якщо ціни зменшаться, то в країну надійде менше валюти, що спричинятиме девальвацію гривні).

5) Міжнародні ціни на енергоносії

Україна щороку імпортує газ та паливо на мільярди доларів, що свідчить про її високу залежність від світових цін на цю продукцію.

Landlord раніше повідомляв про те, чого чекати аграрному ринку України у 2019-му, як вплине на нього економічна криза та торгівельні війни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також