Новини / Фінанси     01 лютого 2024 10:37

В Україні готують реєстр виробників коноплі


Міністерство аграрної політики та продовольства розпочало розробку проєкту наказу щодо створення реєстру виробників коноплі, навіть без очікування підписання відповідного закону президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомив перший заступник міністра Тарас Висоцький.

“Мінагрополітики створить електронний реєстр, куди буде вноситися інформація про виробників технічної коноплі. Щоб було зрозуміло, хто вирощує, скільки, і яке використовує насіння. Не потрібно буде отримувати ліцензії, квоти чи окремі дозволи на вирощування”, – пише пресслужба міністерства.

Також готується окрема постанова, яка регламентує збір проб коноплі під час цвітіння для перевірки на вміст наркотичних речовин.

21 грудня Верховна Рада проголосувала за легалізацію канабісу у медичних, промислових, наукових та науково-технічних цілях.

Закон передбачає, зокрема, що пацієнти з важкими захворюваннями, ветерани та особи з ПТСР за рецептом лікаря через електронний рецепт матимуть можливість використовувати препарати на основі коноплі. Науковці зможуть проводити дослідження канабісу та його похідних, розвивати інновації у сфері, а бізнес за чітко регламентованим ліцензуванням матиме змогу вирощувати коноплі та виробляти з них ліки.

Довідка. Медичний канабіс використовується для медичних цілей із застосуванням коноплі (Cannabis sativa) або її активних компонентів для лікування або полегшення різних захворювань і симптомів. Основні активні речовини, на які зазвичай звертається увага в медичному використанні канабісу, це тетрагідроканнабінол (THC) і каннабідіол (CBD).

THC має психоактивний ефект, який викликає “наркотичну” або “психотропну” реакцію, в той час, як CBD не має таких ефектів і виділяється своїми потенційно корисними властивостями для здоров’я.

Медичний канабіс може використовуватися для лікування різних станів, таких як хронічний біль, нудота та блювання під час хімієтерапії, м’язева спастичність при розсіяному склерозі, епілепсія, зменшення апетиту при ВІЛ/СНІД, інсомнія та інші.

Новини за темою:  Долар дорожчає: офіційний курс НБУ на 28 квітня встановлено на рівні 41,75 грн

У деяких країнах і регіонах медичний канабіс може бути легальним для використання в медичних цілях за визначеними законодавчими та регуляторними вимогами. Однак рівень легалізації та регулювання може суттєво відрізнятися залежно від конкретної місцевості.

Нагадаємо, теплиці для медичного канабісу в Україні можуть з’явитися після його легалізації.

Українське Міністерство фінансів розробляє податкові пропозиції для сфери виробництва конопель у зв’язку з легалізацією медичного канабісу.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Powered by atecplugins.com