Спецпроекти / Метеозахист     03 березня 2019 11:02

Раптові неврожаї: прогноз швейцарського кліматолога для України

У зв’язку з глобальними змінами клімату фермерів хвилює багато питань: коли чекати кардинальних змін, як готуватися до них, що при цьому сіяти і як запобігти втратам урожаю?

Наша команда разом із кліматологами намалювали нову карту кліматичних зон України👉 – тисніть сюди. Це великий спецпроект про зміни клімату в Україні. В ньому графік аномальних відхилень температур помісячно. Крім того, фермери діляться власним досвідом – до чого готуватися цього року.

У рамках спецпроекту «Під ударом стихії: як мігрують кліматичні зони» Landlord запитав думку Карла Гутброда, швейцарського клiматолога, генерального директора сервісу прогнозу погоди Meteoblue:

— Погода не зміниться моментально та одразу екстремально… Я не думаю, що ми побачимо спеку в 40 градусів протягом декількох днів або тижнів поспіль. Не буде сухого періоду в два-три місяці без будь-яких опадів. Тому що в Україні ви маєте вплив Чорного моря.

Але нинішні зміни клімату все ж зможуть зашкодити посівам, тому що дво-тритижневі екстремальні періоди є досить шкідливими для посівів. Фермери вже можуть відчути ці явища — на власних полях і кишенях.

ЧитайтеНова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ

Поки що ми не бачимо принципових змін у структурі вирощуваних культур. Але вологи подекуди бракує. Фермери потребують зрошення і культур, стійких до посухи, зокрема кукурудзи та сорго.

Крім того, фермерам варто стати гнучкішими й підстрахуватися фінансово. Наприклад, один рік може бути достатньо вологи, сприятлива погода й відповідно хороший врожай. А другий рік буде посушливим із поганим врожаєм. Ці ризики варто страхувати. Тоді поганий врожай не стане катастрофою.

Попри всі прогнози, неврожаї все одно стаються раптово. Наприклад, у 2018 році в Центральній Європі була рекордна посуха. І фермери, які не є стійкими, які не мають резервів зниження витрат, збанкрутують. Але ферми, які краще обладнані, зможуть пережити цю ситуацію.

Landlord опитав аграріїв та кліматологів на предмет змін клімату в Україні. Ми сформували нову карту кліматичних зон в Україні – вони мігрують на північ. Якщо ви ще не читали – переходьте на спецпроект «Під ударом стихії: як мігрують кліматичні зони». І не кажіть, що ми вас не попереджали!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також