Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     07 лютого 2020 09:26

Ефективна технологія вирощування ріпаку та пшениці від господарства Перше травня

Керівник господарства «Перше травня», що на Херсонщині, Сергій Косюк в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів про переваги участі в Клубі новаторів агробізнесу, а також поділився досвідом використання препаратів BASF.

2019 рік для нашого району був нехарактерно багатим на опади. Ми отримали непогані результати щодо вирощування як зернової групи, так і технічних культур. Ми вже очікували рекордних результатів по врожайності, однак настала потужна повітряна посуха, тому ми недоотримали очікуване по озимому ріпаку і пшениці.

Ріпаку у цьому році ми зібрали 36 ц/га, хоча минулого року було 40 ц/га. Ми вирощуємо цю культуру із 2006 року. За ці роки відпрацювали ефективну технологію.

Клуб новаторів агробізнесу — це пряма розмова, учасники якої мають за плечима дуже багато безцінного досвіду та знань. Так, наприклад, у неформальному спілкуванні я дізнався, як вирішити дві дуже складні проблеми, що мене турбували. Під час робочого обговорення також вдалося знайти відповіді на інші запитання, зокрема, щодо норм витрат води та внесення фунгіцидів. Це цікаво, це дуже цікаво і 100% згодиться в роботі та дасть хороший результат.

Читайте: Рентабельність в умовах посухи або як господарство Кищенці виходить у плюс

Усі інновації, які з’являються у BASF, відразу потрапляють до мене у господарство. Ми отримуємо інновації набагато раніше, ніж інші. Я все перепускаю через себе, через своє виробництво, тому мене не можна збити на якісь генерики чи інший самообман. Деякі аграрії не рахують кінцеву вигоду, тому використовують неоригінальні препарати.

Так, фунгіцидний захист BASF — номер один на ринку. Продукцію інших виробників ми майже не застосовуємо. 70% препаратів, які використовує наше господарство, — компанії BASF: Адексар® СЕ Плюс, Абакус®, Альтерно®, Піктор®, Архітект™… Цього року просто фантастичні результати на пшениці забезпечив Медакс®Топ — прибавка врожайності становила 12 ц. На наступний рік я вже замовив партію нового фунгіциду Пріаксор™.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність