Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     31 січня 2020 09:02

Рентабельність в умовах посухи або як господарство Кищенці виходить у плюс

Головний агроном господарства з Черкаської області «Кищенці» Василь Пензай розповів про унікальний досвід участі в Клубі новаторів агробізнесу та поділився досвідом використання препаратів BASF за умов негоди.

У сільському господарстві я працюю із 1980 року і це унікальний рік, оскільки ще ніколи такого не було, щоб навесні заливало дощами, а потім пішла безперервна жорстка посуха. Ми вперше не посіяли озимий ріпак восени, хоча площі були підготовлені. При цьому посіяли озимий ячмінь та пшеницю в сухий грунт – сподіваємося, що волога таки буде. З огляду на погодні умови працювати стає дедалі складніше. Врожайність озимого ячменю знижується. Перш за все через низьку натуру – усього лише 670 г/л.

Ми вже втретє зустрічаємося в рамках Клубу новаторів агробізнесу. Коли сюди вперше їхав, то знав, що компанія BASF – це лідер у захисті рослин і що їх препарати демонструють реальну ефективність. Також цілковито виправдалися мої сподівання на плідний обмін досвідом із колегами із інших регіонів. Спілкування з колегами та фахівцями BASF дає змогу використати провідний досвід інших господарств і напрацювати власні ефективні рішення.

Читайте: Клуб новаторів агробізнесу дає змогу працювати ефективніше – Микола Тімош

Мене цікавлять усі культури, в тому числі кормові, а також нішеві культури— квасоля і нут. Там специфічна система захисту. У нас багатопланове господарство. Ми вирощуємо багато культур, в тому числі цукровий буряк, а також займаємося тваринництвом. Ми багато років використовуємо Базагран®, Абакус®, Рекс®Дуо та інші перевірені препарати BASF, а зараз поступово переходимо на нові продукти, оскільки результати дослідів на наших полях засвідчили їх високу ефективність.

Цього року ми вчергове провели низку дослідів, які підтвердили дієвість препаратів BASF. Хороші результати ми отримали і в товарних посівах. Наприклад, цього року отримали прибавку 2 ц/га на соняшнику там, де використовували препарати BASF. Ми тестуємо практично усі нові продукти BASF і потім широко використовуємо. Для нас дуже цікавий фунгіцид Пріаксор™, а також високоефективний протруйник Систіва® для ячменю. Важливо, що BASF пропонує знизити норми виливу води до 100 л/га. Ми вже так давно працюємо, і це діє. А по гліфосатній групі ми використовуємо взагалі 75 л/га робочого розчину.

Нагадаємо, що в рамках спецпроекту 26 способів підвищити рентабельність Landlord за підтримки компанії BASF розповідає про досвід 26 господарств, які, об’єднавшись у Клуб новаторів агробізнесу, працюють над оптимізацією ведення аграрного бізнесу та виведення його на якісно новий рівень.

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність