Спецпроекти / Цінові тренди: зернові та олійні     04 червня 2019 09:58

Якою буде ціна на кукурудзу: два варіанти розвитку подій

За умови світового перевиробництва ціна на кукурудзу може впасти до найнижчого рівня — $130 за тонну. Але погода у США вносить свої корективи, тож імовірне і зростання ціни до $170–190 за тонну.

Через торгові війни та погодні негаразди, можна говорити про імовірні коливання ціни на кукурудзу на світовому ринку. Про два сценарії розвитку подій у поточному маркетинговому році Landlord детально пише у спецпроекті «Чи буде кукурудза по $200/т?».

Використовуючи технічний аналіз цінових графіків можно припустити що Ціна $130 за тонну — це мінімальний рівень, який можна прогнозувати на поточний рік. Але життя вносить свої корективи. Завдяки несприятливим погодним умовам у США (країні, яка є найпотужнішим світовим виробником кукурудзи), де під час посівної випала надмірна кількість опадів, цілком імовірно, що ціна, навпаки, зросте до $170–190 за тонну. При цьому деякі аналітики називають навіть більші цифри.

Загалом же коливання цін на $10–20 є цілком природним явищем. Проте треба зважати, що коливання цін на кукурудзу в бік зниження навіть на $10 за тонну може зменшити дохід фермера на $90 з кожного гектара за середньої врожайності 9 т/га.

Читайте: Прогноз: скільки коштуватиме кукурудза у 2019 році

Найвищий та найнижчий цінові піки на кукурудзні фьючерси  які торгуються на Чикагській біржі  були зафіксовані у такі роки:

2012 рік — $317,

2016 рік — $120.

У спецпроекті «Чи буде кукурудза по $200/т?» детально йдеться про фактори, які впливають на ціну кукурудзи на світовому ринку:

– погодні умови, особливо в період визрівання культури;

– зовнішні чинники, пов’язані зі змінами геополітичної ситуації (як приклад — торговельна війна між США та Китаєм);

– вплив так званого нафтового еквіваленту, оскільки ринок кукурудзи (і всієї іншої аграрної продукції) є частиною глобального сировинного ринку, визначальним продуктом на якому є нафта. Так, якщо брати період у 15 років, найбільшими ціни на кукурудзу були у 2012-му, коли й ціни на нафту сягнули рекордних позначок.

Під впливом перших двох факторів у сукупності — катастрофічних погодних умов та несприятливих зовнішніх політичних чинників — ціни на кукурудзу можуть коливатися і в межах $30–40.

Нагадаємо, що Landlord разом із компанією «Сингента» створили унікальний спецпроект «Чи буде кукурудза по $200/т?», у якому зібрана вичерпна інформація з приводу ціноутворення на кукурудзу та дається можливий прогноз вартості культури на поточний сезон.

Читайте також

Матеріали по темі

Цінові тренди: зернові та олійні        05 червня 2019 10:46

Як вигідно продати кукурудзу

Цінові тренди: зернові та олійні        03 червня 2019 13:24

Прогноз: скільки коштуватиме кукурудза у 2019 році

Цінові тренди: зернові та олійні        31 травня 2019 14:47

Чи буде кукурудза по 200$/т?