Спецпроекти / Цінові тренди: зернові та олійні     03 червня 2019 13:24

Прогноз: скільки коштуватиме кукурудза у 2019 році

Landlord у співпраці з компанією «Сингента» створили унікальний спецпроект «Чи буде кукурудза по $200/т?», у якому експерти та фермери прогнозують ціну на кукурудзу. Фахівці виокремлюють конкретні чинники, від яких і залежить кон’юнктура ринку кукурудзи

Останні три роки коливання ціни на кукурудзу відбувалося у діапазоні $10–20 за тонну. Однак усі, мабуть, пам’ятають, як ціни на кукурудзу були на рівні $300 за тонну — зокрема, у 2010 та 2012 роках. Була і ціна $130/т (2009 та 2014 роки).

Тож постає запитання: чи повернеться стрімке коливання ціни на кукурудзу — в межах плюс-мінус $30–40 за тонну?

Минулий рік на прикладі пшениці продемонстрував реалістичність такого сценарію, оскільки проблеми з якістю цієї культури в Чорноморському регіоні в цілому призвели до зростання цін під час збору врожаю на більш ніж $40 за тонну, що є протилежним від звичайного трендом.

Тому, плануючи свою діяльність, виробники будь-якої сільськогосподарської продукції, у тому числі й кукурудзи, хочуть зазирнути в майбутнє, щоб спрогнозувати ціни й, відповідно, спланувати свій дохід з гектара угідь.

Читайте: Чи буде кукурудза по $200/т?

На думку багатьох аналітиків, у 2019 році одним з основних чинників формування цін на кукурудзу мало стати збільшення посівних площ культури у США. Це, за інших сприятливих факторів, повинно було привести до природного зростання валового збору культури і, відповідно, збільшення пропозиції. Але погода внесла свої корективи, і у зв’язку з великою кількістю опадів у травні в кукурудзяному поясі строки посівів і площі під кукурудзою в США лишаються невизначеними, що, безумовно, є фактором для зростання цін.

Проте передбачити лише вірогідність зменшення чи збільшення цін замало — необхідно спробувати спрогнозувати, до якого саме рівня можливе падіння чи зростання.

Використовуючи технічний аналіз, можна констатувати, що найбільш помітним мінімальним рівнем ціни за останні 10 років є $130 за тонну зерна кукурудзи. Отже, за сценарію перевиробництва культури у світі у 2019/2020 маркетинговому році існує висока ймовірність зниження ціни на кукурудзу в США до рівня саме у $130. Якщо говорити про можливі рівні зростання цін на кукурудзу в майбутньому, то найбільш ймовірними, судячи з даних технічного аналізу, є ціни $170–190 за тонну. Враховуючи надмірну кількість опадів під час посівної в кукурудзяному поясі у США, деякі аналітики насмілюються прогнозувати і більші рівні зростання цін на кукурудзу.

Нагадаємо, що Landlord разом із компанією «Сингента» створили унікальний спецпроект «Чи буде кукурудза по 200$/т, у якому зібрана вичерпна інформація з приводу ціноутворення на кукурудзу та дається можливий прогноз вартості культури на поточний сезон.

Читайте також

Матеріали по темі

Цінові тренди: зернові та олійні        05 червня 2019 10:46

Як вигідно продати кукурудзу

Цінові тренди: зернові та олійні        04 червня 2019 09:58

Якою буде ціна на кукурудзу: два варіанти розвитку подій

Цінові тренди: зернові та олійні        31 травня 2019 14:47

Чи буде кукурудза по 200$/т?