Новини    28 жовтня 2022 17:09

Зростання ціни на курячі яйця зупинилося – Мінагрополітики

"Можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої", - Тарас Висоцький

20 жовтня середня закупівельна ціна торговельними мережами становила 59,6 грн за 1 десяток (+3 в.п. до ціни 13.10), а 27 жовтня ціна становить 60,1 грн за 1 десяток, що на 1 в.п. вище ціни минулого тижня. Про це інформують в Мінагрополітики.

Тобто середня закупівельна ціна яєць для торговельних мереж збільшилась менш ніж на 1%. А це говорить про стабілізацію та вихід на цінове плато.

З кінця серпня яйця подорожчали на 122%, а найбільший приріст (+16% до попереднього тижня) спостерігався у перший тиждень жовтня.

Роздрібні ціни поки що зростають: за останній тиждень – на 4%, за передостанній – на 9%.

https://minagro.gov.u

“Орієнтовно до кінця року посадять [на яйця] як мінімум плюс 6,5 млн штук птиці, що на 35-40% більше проти поголів’я вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів, п’ять місяців. Тож можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої. Ми вийшли на цінове плато, а коли збільшиться поголів’я курей-несучок, очікуємо на зниження ціни”, – наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...