Програма кешбеку “Купуй українське”, у межах якої громадяни зможуть отримати компенсацію за вироблені в Україні товари та послуги, запрацює вже цього року, розповів заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма у коментарі “Бізнес Цензор”.
Він зауважив, що програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас ухвалити програму Кабмін може до кінця березня.
Шурма пояснив, що під кешбек потраплятимуть товари підприємств, які є платниками на загальній системі оподаткування. Продукція спрощенців не бере участь у програмі.
Хтось може дискутувати про відсоток локалізації. Але будь-який товар на полиці, навіть якщо в Україні його лише упакували чи забрендували, то це вже 40% від роздрібної ціни. А якщо це сплата податків, то синергія для країни зрозуміла, — додав заступник голови Офісу Президента.
Для того, щоб отримувати кешбек від держави, необхідно буде відкрити нову банківську картку.
Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари “Зроблено в Україні”. Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку, — пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Зазначається, що від купівлі товарів на картку буде надходити відсоток від вартості. Розмір цього відсотка наразі невідомий, але, за словами Ростислава Шурми, «цифра дуже достойна».
Також поки невідомо, чи буде сума кешбеку обмежуватися. Наприклад, деякі банки, які пропонують своїм клієнтам кешбек, обмежують максимальну суму.
Відкритим залишається і питання оподаткування. Банківський кешбек оподатковується: з його загальної суми сплачується 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Отримання кешбеку від банку може вплинути на призначення субсидії, адже, відповідно до Податкового кодексу, кешбек — це дохід.
Зображення “Зроблено в Україні” зможуть безплатно використовувати бізнес, установи та організації незалежно від форми власності.
Логотип розробляли у Міністерстві економіки. Після його затвердження Урядом, Міністерство подасть заявку на держреєстрацію торговельної марки, а також розробить брендбук на основі логотипу.
Використання логотипу та брендбуку буде безплатним для державних органів, органів місцевого самоврядування, бізнесу, інших установ та організацій незалежно від форми власності.
Як запевнили в уряду, бренд допоможе виділити товари, виготовлені українським виробником, серед подібних товарів в обігу, популяризувати товари українського виробництва та стимулювати внутрішній попит на них.
Раніше заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив про важливий крок у напрямку змін в економічній політиці України — створення платформи “Зроблено в Україні”. За його словами, це відкриває новий шанс для кардинальної зміни підходів до українських виробників.
Сама по собі ця платформа – лише можливість. Тепер треба докласти всіх зусиль, щоб наповнити її реальним змістом. На мою думку, вона має об’єднати зусилля органів влади та бізнесу для створення режиму максимального сприяння українським виробникам, — пояснив Кисилевський.
Платформа повинна сприяти розробці нових програм підтримки виробників, впровадженню плану розвитку переробної промисловості, розширенню локалізації та забезпеченню доступу до доступних кредитів та страхування воєнних ризиків.
Слова “все, що виробляється в Україні, має купуватись в Україні” повинні наповнитись реальним змістом і реальною відповідальністю за саботаж. Війна багатьом в Україні відкрила очі на те, що інші країни зрозуміли століття тому. Лише якщо ти маєш власне виробництво – зброї, обладнання, ліків, товарів з високою доданою вартістю, – тоді ти існуєш, розвиваєшся і перемагаєш.
Так, створення платформи повинно не лише стимулювати попит на українські товари, але й передбачати відповідальність чиновників за закупівлю імпортних товарів.
Маємо використовувати кожну можливість для повернення здорового глузду в економічну політику. Зокрема, і створення такої платформи. Президент продемонстрував, що таку зміну економічної політики держави підтримує. Це за нинішніх умов вже немало. Але попереду ще чимало роботи, – підсумував нардеп.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства розпочало розробку проєкту наказу щодо створення реєстру виробників коноплі, навіть без очікування підписання відповідного закону президентом Володимиром Зеленським.
Українське Міністерство фінансів розробляє податкові пропозиції для сфери виробництва конопель у зв’язку з легалізацією медичного канабісу.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову (№56 від 19.01.2024 р.), якою затвердив форму декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів вимогам законодавства та визначив порядок її подання та реєстрації.
У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.
ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!