Новини / Клімат / Рослинництво     14 лютого 2022 07:49

Зміни клімату вплинуть на зменшення врожайності основних агрокультур України

Температура може підвищитися на понад 4°C до кінця XXI століття

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку, передає УНІАН.

«До середини століття внаслідок різних чинників, зокрема й зміни клімату, спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, в тому числі ячменю, кукурудзи та соняшника. Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20−40% у порівнянні з 2010 роком», — йдеться в повідомленні.

За прогнозами експертів, значно скоротяться площі, придатні для вирощування ялини, бука, сосни та дуба — ключових порід деревини в Україні. Зі зміною клімату, ймовірно, зростатиме загроза лісових пожеж і значного поширення деяких видів комах.

«Температура може підвищитися на понад 4°C до кінця XXI століття, при цьому зима буде вологішою, а літо — сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України. Прогнозується, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів. Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України. Прогнозується, що навіть з деякими заходами щодо пом’якшення клімату кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться», — підкреслюють аналітики.

Раніше Landlord повідомляв, що кліматологи дали прогноз Україні на 2022 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також