Новини / Технології     08 травня 2023 19:17

Зерновий ШІ: додаток GoMicro оцінює якість зерна на фермі з точністю понад 95%

GoMicro Assessor — додаток, розроблений в інноваційному районі Тонслі Університету Фліндерса генеральним директором GoMicro доктором Сівамом Крішем та його невеликою командою

Австралійська компанія GoMicro випустила пристрій, який дозволяє фермерам оцінювати якість зерна за допомогою смартфона.

GoMicro Assessor тестується виробниками та організаціями за межами ферми на його здатність визначати якість сочевиці. Версія для пшениці буде випущена найближчими тижнями, а варіанти для інших зернових і бобових, як очікується, з’являться вже цього року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

GoMicro Assessor — додаток, розроблений в інноваційному районі Тонслі Університету Фліндерса генеральним директором GoMicro доктором Сівамом Крішем та його невеликою командою, оцінює зразки, сфотографовані за допомогою мобільного телефону, використовуючи штучний інтелект для отримання результатів за лічені хвилини, передає graincentral.

Технологія GoMicro може оцінити понад тисячі зерен за один прийом приблизно за хвилину з точністю понад 95%.

Перевага GoMicro полягає в невеликій кількості наборів зображень, необхідних для навчання додатків ШІ. Ми досягаємо високої точності виявлення з кількома сотнями зображень, використовуючи наші характерні умови зображення, – зазначає Кріш.

Відмінність від інших зернових платформ штучного інтелекту, які розробляються або використовуються в Австралії, полягає в її доступності та портативності.

GoMicro вже використовується квінслендською компанією PB Agrifood для сої.

Контроль якості зерна на фермі дозволить фермерам оцінити якість свого продукту перед поставкою. Це дає їм можливість очистити його або вибрати найбільш відповідну стратегію, щоб максимізувати свій фінансовий прибуток.

Нагадаємо, група дослідників з Нанкінського лісового університету (Китай) розробила нову і відносно просту нейронну мережу під назвою MSUN, яка точно класифікує хвороби рослин у природних умовах. Дослідження опублікували в журналі Plant Phenomics, передає EastFruit. Вчені навчили MSUN класифікувати хвороби рослин у контрольованому середовищі лабораторії, і тепер вона може визначати хвороби рослин у складних польових умовах.

Дослідники з Університету Сан-Паулу (USP) у Бразилії розробили електрохімічний датчик на основі крафт-папера, що може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах у режимі реального часу, якщо його під’єднати до електронного пристрою.

Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також