Новини / Елеватори     23 червня 2022 18:38

Маленькі елеватори перебувають на межі виживання — експерт

Вартість логістики, ціни на добрива, пальне, елеваторні послуги можуть "задушити" фермерів.

Основна складність у роботі маленьких елеваторів зараз — це повна невизначеність, відсутність прогнозованості. Про це повідомив співвласник одного з таких підприємств Віктор Старцев, передає Elevatorist.

“Якщо раніше можна було більш-менш розуміти хто з клієнтів скільки і чого посіяв, скільки планують зібрати зерна, чи будуть сушитися на елеваторі, то зараз замість чіткої картинки — суцільний хаос. Аграрії кажуть — так, ми посадили, добрива вносити не будемо, зберемо, що збереться, бо вже посіяли. Яка врожайність буде — ніхто не знає”, — зазначив експерт.

Саме цю ситуацію він розцінює як найбільшу загрозу зерновому ринку країни. Бо вартість логістики, ціни на добрива, пальне, елеваторні послуги можуть “задушити” фермерів, відповідно на елеватор не буде зерна.

Читайте також: Чому інвестувати в елеватори – це вигідно: 3 головні переваги

“Фермер подумає та скаже: а навіщо мені це потрібно? Ціна на кукурудзу в Європі складає умовні 340-360 євро, а у фермера тут купують за умовні 120 доларів в найкращому випадку. А якщо відкинути витрати на вирощування, то що ж залишається аграрію? За старих часів, якщо врожайність менш як 50-60 ц/га, це була робота в нуль. Все, що вище, давало прибуток. А зараз ми приходимо до того, що навіть не і знаю — чи може йде якась грандіозна монополізація? Зараз м’яч не у нас, зараз м’яч у фермерів — чи будуть вони щось вирощувати з такою маржинальністю?”, — зауважив Старцев.

Нагадаємо, неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним чином, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

14 червня президент США Джо Байден заявив, що вздовж кордону України будуть побудовані тимчасові елеватори, щоб допомогти експортувати більше зерна та подолати зростаючу глобальну продовольчу кризу.

З початку року компанія GRECO group, котра виготовляє автоматичні твердопаливні системи, підписала 72 нових контракти на постачання нового обладнання.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також