Новини    27 квітня 2023 13:13

Зеленський підписав закон про старт реформи рибної галузі: що зміниться


Президент України Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення держрегулювання в галузі рибного господарства, який запускає масштабні зміни в рибній галузі.

Про це йдеться у повідомленні Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури” започатковує наймасштабніші зміни у рибному господарстві за часів незалежної України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Цей євроінтеграційний документ спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні та є надзвичайно важливим для системного реформування рибного господарства. Він дасть змогу докорінно змінити ситуацію в галузі та стане поштовхом для її розвитку. Ми не зупиняємося на досягнутому та наразі працюємо над цілим пакетом законодавчих реформ, що дозволять покращити становище українського рибного господарства вже сьогодні”, — поінформував т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Що передбачає новий закон

Так, закон України №7616 покликаний запровадити інноваційні методи державного управління та сучасні механізми цифровізації галузі рибного господарства шляхом:

  • створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю;
  • запровадження самого механізму декларування права на рибальство в електронній формі;
  • створення передумов для простежуваності походження водних біоресурсів;
  • забезпечення всіх без виключення риболовних суден засобами дистанційного контролю;
  • уніфікації всіх видів спецвикористання водних біоресурсів для наукових цілей;
  • встановлення законодавчих вимог до рибоприймальних пунктів, як вагомого важеля для обліку виловлених водних біоресурсів і продукції з них;
  • врегулювання орендних правовідносин та спрощення процедури надання в оренду гідротехнічних споруд для здійснення аквакультури тощо.

“Законопроєкт розроблявся для максимального врахування побажань всіх гравців ринку, а також гармонізації законодавства України з нормативною базою країн ЄС. Вдячний всім, хто долучився до напрацювання цього основоположного документа. Впевнений, що вже цьогоріч галузь відчує перші позитивні зміни від його реалізації”, — додав Ігор Клименок.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада України дала старт масштабній реформі рибної галузі. Більшістю голосів прийнято законопроєкт 7616 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури”.

В Україні розроблено нові правила для покращення умов любительського, спортивного рибальства і підводного полювання, а також результативності заходів з охорони і збереження біорізноманіття іхтіофауни українських водойм. Нові Правила також враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...