Верховна Рада України дала старт масштабній реформі рибної галузі. Більшістю голосів прийнято законопроект 7616 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
З прийняттям цього Закону повноцінно запрацюють електронні аукціони на право промислового вилову риби, які до цього проводилися як урядовий експеримент. Прозорий механізм торгів створює рівні умови економічної конкуренції та забезпечує рівний доступ до промислу для нових суб’єктів господарювання.
Окрім цього, спрощується доступ до ринку та зменшує адміністративне навантаження. Зокрема, оформлення та видача дозвільних документів відбуватиметься в електронній формі.
Зокрема, серед нововведень – створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю “Є-риба”, встановлення санітарних вимог до рибоприймальних пунктів, посилення контролю за виловом риби.
Також на час воєнного стану спростять продовження оренди водних об’єктів.
Нововведення сприятимуть відновленню рибної галузі, зростанню конкуренції та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів.
Нагадаємо, що таке рибальський квиток і який можливий механізм його отримати, днями обговорювали під час онлайн-заходу, який був присвячений спільному експериментальному проєкту Міністерства аграрної політики та продовольства України й Держрибагентства. Його основна суть – надання можливості рибалкам-любителям придбання платної послуги з видачі рибальського квитка для добування водних біоресурсів понад добову безоплатну норму вилову.
В Україні розроблено нові правила для покращення умов любительського, спортивного рибальства і підводного полювання, а також результативності заходів з охорони і збереження біорізноманіття іхтіофауни українських водойм. Нові Правила також враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.
Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.
За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!