Новини / Аналітика     07 серпня 2023 12:48

Здорожчання нафти призводить до зростання вартості азотних добрив

На тлі подорожчання газу компанія Ostchem з 24 липня підвищила ціни на селітру на 1000 грн/т, хоча попередньо планувала підняти ціни ще більше

Протягом місяця нафтові котирування поступово дорожчають на тлі заяв про скорочення видобутку у серпні Саудівською Аравією на 1 млн барелів та рф на 500 тис. барелів, а також на оптимістичних новинах щодо економіки Китаю та світу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

МВФ підвищив прогноз глобального ВВП на 2023 р до 3% (з2,8% у квітні) завдяки покращенню макроекономічних показників у США.

Влада Китаю оголосила про заходи для підтримки економічного зростання, тому ринок сподівається на активізацію попиту на енергоносії в країні.

Вересневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE за тиждень виросли на 5% до рекордних 83 $/барель, додавши за місяць 12,6%, хоча ще у квітні вони торгувалися по 25 $/барель.

Ринок побоюється, що Україна може атакувати портову інфраструктуру рф у відповідь на обстріли зернових терміналів в Одесі та Рені.

Слідом за цінами на нафту спотова ціна газу в Європі виросла на 11,2%, і станом на 25 липня на хабі TTF в Нідерландах складала 359,9 $/за тисячу кубометрів для контрактів з постачанням “на день вперед”, передає graintrade.

На тлі подорожчання газу компанія Ostchem з 24 липня підвищила ціни на селітру на 1000 грн/т, хоча попередньо планувала підняти ціни ще більше.

Наразі заводи Рівне-Азот та Черкаси-Азот відвантажують добрива за такими цінами (з ПДВ) на умовах EXW (самовивезення з заводу) та СРТ (з доставкою вагонами на станцію, без розкредитації вагонів):

  • аміачна селітра – 17500 грн/т,
  • ВАС – 14200 грн/т,
  • КАС – 16000 грн/т,
  • карбамід – 22500 грн/т.

Нагадаємо, під час весняної посівної кампанії Ostchem RETAiL вдалось реалізувати 110 тисяч тонн мінеральних добрив.

У червні у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8223 агровиробники у 15 регіонах країни.

Уряд США через Програму USAID АГРО безоплатно надасть мінеральні добрива українським агровиробникам на осінню посівну кампанію. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським агровиробникам передадуть 12 тис. тонн добрив.

У господарстві “Харківське насіння” відмовилися від застосування фосфорних і калійних добрив. Висіваючи покривні культури, за рік можна підняти рівень фосфору в ґрунті на 20-40 кг, калію – на 30-50 кг.

“Кернел” значно зменшив застосування добрив, оскільки в Україні виникли значні складнощі з логістикою імпорту.

ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.

Норвезький виробник добрив Yara побудує у Великій Британії спеціальний завод з виробництва біостимуляторів вартістю у $150 млн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також