Новини    02 червня 2023 14:07

Програма USAID АГРО надала добрива та насіння понад восьми тисячам агровиробників


У межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору – AGRI-Україна, започаткованої Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8223 агровиробники у 15 регіонах країни.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Програма “Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив, насіння соняшника та насіння кукурудзи” реалізована у співпраці з Мінагрополітики та компанією Bayer. Виконання програми адміністрували місцеві партнери – Кооператив Зерновий та Всеукраїнська асоціація громад. У березні 2023 року мікро-, малі та середні підприємства в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур, мали можливість подати заявку через Державний аграрний реєстр (ДАР) для отримання допомоги.

За результатами ініціативи:

  •  6300 агровиробники отримали мінеральні добрива (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%, Нітроамофоска NPK 15:15:15 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%),
  • 1214 агровиробники отримали насіння соняшника,
  • 709 агровиробників отримали кукурудзу бренду DEKALB від компанії Bayer.

“Війна обмежила доступ невеликих агровиробників до необхідного насіння, добрив, палива та техніки. Найменші господарства постраждали найсильніше, бо мають найбільш обмежені ресурси. Водночас, саме вони є основою для локальної продовольчої безпеки, а також створюють значний внесок у загальнонаціональне виробництво сільгосппродукції. Підтримка невеликого українського агровиробника важлива як для стійкості українського агросектору, так і для стабільності глобальних аграрних ринків і забезпечення світових потреб у продовольстві”, – наголосила директорка Програми USAID АГРО Ксенія Сидоркіна.

Насіння та добрива, надані USAID, допоможуть виробникам засіяти поля та продовжувати роботу під час війни, постачати на ринок збіжжя та отримувати більше доходів. Допомоги вистачить для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи, а також внесення добрив на площі до 100,000 гектарів посіяних зернових. Це сприятиме зміцненню рослин, покращення якості зерна та підвищенню врожайності культур, та потенційно забезпечить виробництво близько 100,000 тонн врожаю кожної культур – соняшника і кукурудзи.

Допомога надавалася у першу чергу в прифронтових, постраждалих від війни регіонах, а також у регіонах, які спеціалізуються на вирощуванні зернових та олійних культур. До переліку ввійшли Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області, а згодом додалися Вінницька, Житомирська та Черкаська. Програма USAID АГРО погоджувала усі заявки, заповнені в ДАР відповідно до оголошених критеріїв та термінів подання заявок, або до вичерпання планових обсягів допомоги. Прийом заявок зазвичай завершувався раніше встановлених термінів через велике зацікавлення аграріїв у допомозі.

За результатами допомоги, найбільше добрив отримали аграрії Кіровоградщини та Дніпропетровщини – и 802 та 805 тонни відповідно. З невеликим відривом на третьому та четвертому місці – Миколаївська та Полтавська області, де агровиробники отримали 762 та 684 тони..

Щодо насіння, то лідером серед отримувачів соняшника стала Дніпропетровщина – агровиробники отримали 4,056 посівних одиниць. Наступні – Кіровоградщина (3,421 посівних одиниць) та Полтавщина (3,092). А кукурудзи найбільше отримали Полтавщина – 4,880 посівних одиниць, Дніпропетровська та Миколаївська області – 1,907 та 1,688 посівних одиниць відповідно.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Довідка: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це семирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП). Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі. Більше про USAID АГРО: https://www.facebook.com/usaid.agro/

USAID співпрацює з Україною з 1992 року, підтримуючи зміцнення країни, зокрема у боротьбі проти агресії Росії, та на шляху до демократичного та економічного розвитку. Зараз 42 ініціативи USAID відповідають на негайні потреби України та сприяють її довгостроковому розвитку як незалежного, суверенного, демократичного та процвітаючого суспільства. Від початку повномасштабної війни Росії, 24 лютого 2022 року, USAID надало $16,75 млрд прямої бюджетної підтримки, $1,4 млрд гуманітарної допомоги та понад $1 млрд технічної допомоги. Також запрошуємо відвідати вебсайт Місії USAID в Україні: http://www.usaid.gov/ukraine, та сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...