Новини    06 червня 2018 13:05

Завдяки теплий погоді, малину почали збирати набагато раніше


На майданчиках продовольчих ринків України з’явилась малина урожаю 2018 року. В минулому році першу ягоду виробники запропонували українським споживачам лише в другій половині місяця. В цьому році малина визріла раніше, завдяки теплій погоді в другій половині весни. Про повідомляють на сервісі «Інфо-Шувар».

Згідно аналітики цін сервісу, дані про вартість цієї ягоди в минулому році з’явились 20 червня, тоді кілограм малини коштував 24 гривні. Сьогодні – 130 грн/кг.

«Першими збирати малину розпочали господарства Підвенних областей та Закарпаття, зважаючи на досить складну логістику цієї ягоди, поки що знайти їїможна переважно на ринках Півдня та Заходу країни. При цьому, ціна на ягоду в цих регіонах однакова: на найбільшому в Західному регіоні оптовому ринку ОРСП «Шувар» та на оптовому ринку «Нежданий» в Херсонській області малина сьогодні коштує 130-140 грн/кг», – йдеться у повідомленні.

Аналітики нагадали, що в минулому році українська малина користувалась досить високим попитом, особливо з боку зарубіжних переробних підприємств. Завдяки цьому Україні вдалось експортувати рекордні 8 тис. тонн замороженої ягоди, та більше 1 тис. тонн свіжої малини.

«Країни ЄС були головними покупцями української малини, в цьому регіоні власний врожай в 2017 році був дуже скромним через морози в травні. Втім, навіть така висока зацікавленість не змогла втримати ціни на українську малину від падіння, деякі дрібні виробники, які не були в змозі самостійно зібрати промисловий обсяг малини і мали проблеми із якістю, вимушені були в минулому сезоні продавати ягоду досить дешево – по 12-15 грн/кг. Якісна малина в розпал сезону коштувала майже в 2 рази дорожче», – заявили фахівці.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...