Новини / Технології     30 листопада 2023 19:19

Запилення ліщини за допомогою дронів допомагає збільшити врожайність до 30%

На Київщині промислові сорти поводяться трохи по-іншому, чим, наприклад, на півдні України чи на заході. І тому доводиться якось проводити цю корекцію з допомогою дозапилення

Дозапилення за допомогою дронів не тільки суттєво підвищить врожайність ліщини, а й покращити якість ядра. Це дозволить фермерам отримати набагато більшу ціну за фундук, водночас значно знизити витрати.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанія, що входить до корпорації “Галс Агро” вирощує фундук на 400 гектарах на півдні Київської області.

Перші посадки фундука вже починають приносити перші врожаї. Цього року ми вирішили спробувати провести дозапилення саду фундука за допомогою дронів, – зазначив EastFruit Євген Лайтер, головний агроном компанії.

Ліщина – культура, що запилюється вітром. Водночас безпосередній період цвітіння жіночих та чоловічих органів на ньому відбувається в ранньовесняний період та пізньозимовий. У наших умовах деякі сорти фундука починають цвісти вже після середини січня і закінчують своє цвітіння наприкінці березня.

Однак, тут є певні накладки, тому що у наших умовах промислові сорти поводяться трохи по-іншому, чим, наприклад, на півдні України чи на заході, де в нас зосереджені основні масиви посадок. І тому нам доводиться якось проводити цю корекцію з допомогою дозапилення, – пояснили у компанії.

Зокрема у 2023 році компанія спробувала провести запилення фундукового саду на Київщині за допомогою використання дронів. Результат — збільшення кількості плодів за умови вдалого обрання часу запилення та збереження якості пилку.

Нагадаємо, потреба аграріїв в оптимізації виробництва стає актуальнішою, ніж будь-коли. Зважаючи на стрімке подорожчання ресурсів, виникає необхідність скоротити їх витрати в кожній агрономічній операції, зокрема, й у проведенні захисту посівів, що потребує значної кількості ЗЗР, води, пального. Передові розробки дозволяють знизити обсяги потрібних ресурсів, і в той же час підвищити якість проведення операції. Про це розповіли експерти компаній DroneUA під час польової демонстрації агродронів на Київщині.

Новини за темою:  Бізнес просить відтермінувати єврорегламенти REACH та CLP: чому компанії не готові до нових вимог

Відомий на Харківщині фермер Геннадій Гончаров має у господарстві – 500 гектарів, на яких вирощує пшеницю. Нині фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну агресор почав переводити російські хлібокомбінати на виробництво безпілотників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також