Новини / Аналітика     16 жовтня 2022 21:09

Запаси пшениці в Індії впали до мінімуму за 14 років

Сукупні запаси двох основних харчових продуктів станом на 1 жовтня становили 51,14 млн тонн, що на 66 % перевищувало вимоги уряду щодо буферного стандарту та стратегічного резерву в 30,77 млн тонн для цієї пори року

Екстремальні погодні умови знищили як врожай озимої пшениці, так і ярого рису, зумовивши підвищення роздрібних цін на харчові продукти до 22-місячного максимуму.

Уряд Індії зміг досягти лише приблизно половини своєї цілі, оскільки фермери все більше продавали приватним торговцям через зростання експортного попиту внаслідок кризи в Україні. У той час як запасів рису достатньо, щоб покрити внутрішні потреби, запаси пшениці впали до мінімуму за 14 років, передає Мінагрополітики в огляді світового ЗМІ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з даними, опублікованими Індійською продовольчою корпорацією (FCI), сукупні запаси двох основних харчових продуктів станом на 1 жовтня становили 51,14 млн тонн, що на 66 % перевищувало вимоги уряду щодо буферного стандарту та стратегічного резерву в 30,77 млн тонн для цієї пори року.

Водночас баланс на ринках пшениці більш крихкий, ніж будь-коли, і це має тенденцію до продовження, зазначив аналітик товарного ринку Horizon soft Commodities Клеман Готьє.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

На його думку, три основні чинники посилюють напругу та коливання на товарних ринках. По-перше, це збільшення світового населення: “чим більше нас, тим більше ми споживаємо і тим більше ми маємо виробляти”.

З 2000 року річне споживання пшениці зросло на 33 ММТ в Індії, 13 ММТ у Китаї, 7,5 ММТ у Пакистані.

Світове виробництво пшениці є одним із найбільших в історії.

Але чинники напруги залишаються. Це динамічне споживання має призвести до різкого падіння співвідношення запасів до споживання.

“Пшениці серед тих, хто її продає, стає все менше”, — резюмує експерт. Якщо вісім основних світових експортерів залишаться на цьому рівні напруги, ціни залишаться високими в 2023/24″.

Нагадаємо, ціни на пшеницю на основних світових біржах в США та Франції досягли нового двомісячного максимуму на фоні того, що трейдери очікують ескалації війни в Україні та побоюються закриття “зернового коридору”.

Високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці цього року у Румунії.

В Україні пшениці та гречки вистачить для внутрішнього споживача. Загрози нестачі цих товарів не буде, ринок буде цілком наповнений. Гречки в Україні наразі взагалі буде на 30% більше ніж минулого року, але це з урахуванням зменшення кількості споживачів через відтік українців за кордон через війну.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також