Новини / Логістика / Рослинництво     19 вересня 2022 11:21

Пшениці та гречки цілком вистачить для внутрішнього ринку – Висоцький


В Україні пшениці та гречки вистачить для внутрішнього споживача. Загрози нестачі цих товарів не буде, ринок буде цілком наповнений. Гречки в Україні наразі взагалі буде на 30% більше ніж минулого року, але це з урахуванням зменшення кількості споживачів через відтік українців за кордон через війну, розповів заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький під час пресконференції.

Заступник міністра відзначив, що аграрії зібрали врожай по максимуму, попри війну та удари російських окупантів. Збір пшениці вдвічі перевищує потреби України.

“Намолочено понад 19 млн тонн пшениці… Споживання в Україні становить 7,5 – 8 млн тонн на рік”, – зазначив він.

Щодо гречки,  намолотили до 60 тис. тонн, що становить 35-40% посівних площ. Очікується до 150 тис. тонн врожаю при внутрішньому споживанні до 110 тис. тонн.

“Вперше за останнє десятиріччя ми можемо створити стратегічний запас гречки”, – додав Висоцький.

За його словами українці відчують різницю у ціні на гречку через 1,5-2 місяці — у листопаді, грудні. Він наголосив, що вартість ще залишається високою.

“Але за місяць ми маємо мінус 5,5 грн за кілограм, але далі буде ще більше знижуватися”, – сказав заступник міністра.

Нагадаємо, що в Україні наразі тривають “солодкі жнива”. Станом на середину вересня збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 6 млн 770 тис. га (61%) при врожайності 38,4 ц/га.

Landlord раніше повідомляв, що найвищу врожайність зернових зафіксували на Хмельниччині.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також