Новини

Замість смітника – плантація малини. Громада на Вінниччині збере перший врожай ягоди

Два гектари малини на місці стихійного смітника. У Іллінецькій громаді продовжують впроваджувати аграрний прорив на територіях, які раніше були закидані сміттям, повідомляє Вінниця.info.

Наприкінці минулого року на околиці міста Іллінці, розчистили стихійний смітник, який за довгі роки зібрав понад тисячу кубічних метрів відходів. На його місці місцева влада вирішила вирощувати малину, саджанцями якої засадили два гектари.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вже цього року мають зібрати перший врожай. Збувати ягоди планують на ринках України. Вторговані кошти залучать на розвиток місцевого комунального підприємства.

Зрозуміло, що кошти підуть на наше підприємство, яке цим всім і займається. До слова самі працівники займалися, займаються, і будуть займатися вирощенням та збором малини, – розповів директор комунального підприємства “Добробут” Іллінецької міської ради Денис Гетьман.

Як зауважив Гетьман, прибуток від вирощення малини матимуть тільки з наступного року. Нині у громаді вивчають ринок збуту.

Нагадаємо, на Вінниччині компанія ОРГАНІК-Д закладає промислові плантації міскантуса, який надалі перероблятимуть на папір. Планують висадити 2,5 тис. гектарів на целюлозу і папір.

Також на Вінниччині ветерани АТО заснували власну справу з переробки часнику. У планах підприємців підкорити не лише українські ринки, але й закордонні, а також відкрити часниковий хаб.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції, повідомляє пресслужба університету у Facebook.

Виноробня Закарпаття “Шато Чизай” вперше в Україні створила помаранчеве вино – Furmint Orange, повідомляє пресслужба компанії.

Релоковане з Харкова до Чернівців підприємство “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

Підприємство “Органічний сад”, яке під брендом Stynava organic garden вирощує органічну лохину, до вже існуючих 12 га цьогоріч додає 3 га нових насаджень, основа яких була підготовлена ще два роки тому, але через повномасштабну війну довелось відкласти посадку, розповів засновник господарства Богдан Боднар

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку