Новини / Політика     03 листопада 2020 18:06

Законотворчість: на затвердження яких проектів чекають аграрії

На поточному тижні Верховна Рада має розглянути два важливих для аграрної галузі законопроекти, а у пізніше у листопаді – проект про дерегуляцію земельних відносин

Сьогодні, після місячної перерви відновилися пленарні засідання верховної ради України. У порядку денному на пленарний тиждень на розгляд винесені два важливих для аграрної галузі законопроекти – №2289 і 3295. Про це повідомили у асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Так, довгоочікуваним проектом для аграріїв, виробників інноваційний засобів захисту рослин та науковців є проект №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», який має розблокувати ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань.

«Чинна норма щодо підтвердження реєстрації препарату у країні виробництва фактично заблокувала реєстрацію інноваційних препаратів. Як результат – екологічне навантаження через резистентність, втрати для аграріїв через відсутність доступу інноваційних ЗЗР і зменшення інвестиційної привабливості галузі»,  – зазначила Ольга Кухар, координатор комітету захисту рослин УКАБ.

Також заплановано розгляд у другому читанні ВРУ законопроекту № 3295 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України” та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру», який забезпечує можливість використання державної підтримки і отримання адміністративних послуг через державний аграрний реєстр.

Читайте: Сергій Маловік: Зрошення дає змогу отримувати стабільну високу врожайність

Крім того, як наголошують в УКАБ, агробізнес очікує на прийняття законопроекту №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

  • Зокрема, законопроект запроваджує:
  • передачу земель громадам;
  • дерегуляцію землеустрою, переважне право на купівлю с/г земель;
  • удосконалення процедури електронних земельних торгів;
  • удосконалення земельних відносин.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що проблема форвардних контрактів в українському агросекторі залишається невирішеною.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також