Новини / Фінанси     03 листопада 2020 11:17

Проблема форвардних контрактів залишилась у підвішеному стані

Мінекономіки в чергове наголосило на тому, що всі чинні зобов’язання сільгоспвиробників за форвардними контрактами та іншими договорами мають бути виконані

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ще раз наголошує на тому, що всі чинні зобов’язання сільгоспвиробників за форвардними контрактами та іншими договорами мають бути виконані. Такий підсумок чергової зустрічі керівництва міністерства з аграрними асоціаціями і учасниками зернового ринку, яка відбулась вчора.

«Серед пропозицій розглядається можливість підписання взаємовигідного меморандуму між мінекономіки та учасниками зернового ринку. Передбачається, що цей документ стане «дорожньою картою» для зернотрейдерів і агровиробників щодо вжиття заходів, пов’язаних із виконанням форвардних контрактів. У цьому випадку Мінекономіки виступає як платформа для досягнення домовленостей у спірних питаннях між учасниками ринку», – йдеться у повідомленні міністерства.

Читайте: Мінекономіки пропонує підписати меморандум про реструктуризацію форвардів

У свою чергу, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, заявив, що дискусія щодо ситуації продовжується і ситуація є складною для всіх учасників процесу – як для виробників, так і для переробників і трейдерів.

«Під час обговорення були представлені різні варіанти взаємодії та співпраці: від реєстрації законодавчих ініціатив до формування переліку підприємств, що постраждали. Поки дискусія триває, ми хотіли би наголосити, що міністерство закликає всіх рухатися згідно норм закону, та виконувати чинні умови договорів», – повідомив Тарас Висоцький на своїй сторінці Facebook.

Таким чином, можна зазначити, що наведена інформація опосередковано говорить про те, що проект меморандуму про реструктуризацію форвардних контрактів до кінця 2020/2021 маркетингового року, запропонований міністерством минулого тижня, поки учасниками ринку не підтриманий.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світові ціни на зернові сягнули найвищих показників за останні шість років.

Фото: Alamy

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також