Новини    12 лютого 2018 12:06

За минулий тиждень 99% ОТГ підписали меморандум з Держгеокадастром


З 665 об’єднаних територіальних громад 657 розпочали процедуру отримання у комунальну власність державних земель за межами населених пунктів. Про це йдеться у повідомленні Кабінету Міністрів України. За даними уряду, 99% громад протягом тижня уклали з головними управліннями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в своїх областях меморандуми про співпрацю при передачі сільськогосподарських земель державної власності у комунальну. Решта ОТГ завершують підготовку до підписання

«Оперативність об’єднаних громад та інтенсивність процесу підписання меморандумів – найкращий доказ того, що земельні ресурси розглядаються ними як основний фактор спроможності, а рішення Уряду було не просто довгоочікуваним, а вкрай необхідним. Зараз наше завдання  – зробити процес передачі земель максимально оперативним, прозорим та комфортним для усіх сторін», – заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Згідно повідомленню, меморандум сторони фіксують взаємні зобов’язання та підходи до процесу передачі земель. Також у документі зафіксовані  основні етапи такої передачі та їх послідовність, деталізовані дедлайни в частині видачі наказу про проведення інвентаризації тощо. Сторони зобов’язуються максимально сприяти одна одній на всіх етапах.

«Меморандум – це декларація про наміри, офіційно ж  процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ прийме на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання. В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати біля двох місяців», – кажуть там.

В Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться біля 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть бути передані у комунальну власність. Висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним можна на сайті otg.land.gov.ua.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...