Новини / Аналітика     29 вересня 2022 16:22

З усіх країн ЄС саме Німеччина має найбільше діючих компаній у рф — KSE Institute

У 2021 році понад 350 найбільших німецьких компаній забезпечували роботою в рф 155 тис. осіб

Минулого року німецькі компанії експортували товарів у рф на суму понад 26 млрд євро ($28,4 млрд). Про це свідчать дані KSE Institute.

Після анексії Криму у 2014 році кількість німецьких компаній, які інвестують у рф, скоротилася на третину. Однак до 2021 року це було майже 4000 компаній.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Німеччина є одним з провідних іноземних роботодавців у рф, поступаючись лише США (близько 400 тис. осіб) і Франції (близько 245 тис. осіб). У 2021 році понад 350 найбільших німецьких компаній забезпечували роботою в рф 155 тис. осіб. Ці компанії отримали $51,2 млрд річного доходу, мали $23,4 млрд капіталу та $26,1 млрд активів.

Станом на 21 вересня 2022 року лише 11 німецьких компаній повністю вийшли з країни шляхом продажу свого бізнесу/активів або його частини місцевому партнеру та покинули ринок. Повністю вийшли: Obi Group, Cersanit. Залишаються: Riol Chemie GmbH, Continental, Uniper SE, Siemens Energy AG, Bayer та інші. Найбільш “залежними” від рф за часткою доходу в цій країні є німецькі компанії в 4 галузях: енергетика, нафта і газ, виробництво, FMCG, фармацевтика та охорона здоров’я.

З 352 німецьких компаній сьогодні – 55% залишаються в рф, 15% чекають, дещо обмежуючи свою діяльність, 27% йдуть і лише 3% повністю пішли через продаж.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Нагадаємо, рф продовжує маніпулювати  та шантажувати весь світ продовольчою кризою та неминучим голодом в деяких країнах. Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на пресконференції після переговорів з главою МЗС Данії Єппе Кофодом вкотре заявила, що рф блокує зерно усвідомлюючи свої дії, котрі сплановані задля роз’єднання світової спільноти.

Логістичні ланцюжки в рф перебували в складному стані й до початку війни в Україні, а з кінця лютого ситуація різко погіршилася. Європейський напрямок паралізовано як санкціями, так і нерозумінням їх структури та застосування постачальниками та транспортними компаніями, які часто відмовляються взаємодіяти з цілими групами вантажів.

На рф стверджують, що не змогли вивезти жодного судна з продовольством в межах зернової угоди, тому можуть відмовитися від його продовження.

Дуже складно передбачити, чи буде продовжено угоду з експорту українського зерна Чорним морем. Попри те, що угоду підтримують ООН та Туреччина, президент Росії Володимир Путін – “психічно нестабільний”, тому може все зірвати.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також