Новини    07 вересня 2022 18:39

В рф погрожують відмовитись від зернової угоди в листопаді

Дія угоди закінчується в листопаді, але вона повинна продовжуватися

На рф стверджують, що не змогли вивезти жодного судна з продовольством в межах зернової угоди, тому можуть відмовитися від його продовження. Про це заявив постпред рф в ООН Василь Небензя, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, в межах зернової угоди нічого не було реалізовано з експорту російського продовольства і добрив.

“Нам вдалося досягти угоди, але нічого не працює з російською стороною. Жодне російське судно не вивезло з російських портів російське зерно на експорт”,- сказав Небензя.

Дія угоди закінчується в листопаді, але вона повинна продовжуватися.

З початку роботи “зернового коридору” з українських морських портів вийшли 50 суден, на борту яких знаходилося сукупно 1,2 млн тонн агропродукції.

У Туреччині заявили про те, що вивезення сільськогосподарської продукції з України планується збільшити.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, коридор для порожніх суден під українське зерно захистили буферною зоною у 10 морських миль.

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Представники Спільного координаційного центру в Стамбулі оглянули перше судно, яке прибуде до України для завантаження зерном у межах зернової угоди. Ним став суховантаж Fulmar S під прапором Барбадосу.
29 серпня морський торговий порт “Південний”, розташований на сході Одеської області, відновив обробку вантажів українських експортерів.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...