Новини / Аналітика     06 грудня 2023 18:13

З імпортера індичатини Україна перетворилася на експортера

Переважна більшість покупців української індичатини є найбільшими світовими імпортерами

За минулі чотири роки Україна з імпортера індичатини змогла стати країною-експортером, пише “Наше птахівництво”.

Внутрішній попит на індичатину знизився через повномасштабну війну, що дозволило змінити вектор торгівлі. Підприємницький напрям зміг налагодити постачі до нових країн.

Протягом 2019-2021 років основними імпортерами цієї української продукції були Молдова (майже половина обсягу), Бенін, Азербайджан. У 2022 році постачі зросли всемеро. За сім місяців цього року експортовано 4,4 тис. тонн індичатини, а це вже майже показник 2022 року.

У 2022 році найбільшими імпортерами були Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія й Молдова. Географія експортних продажів суттєво змінилася, водночас переважна більшість покупців української індичатини є найбільшими світовими імпортерами.

Нагадаємо, французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Новини за темою:  1 мільярд гривень збитків: на Херсонщині загинуло 55 тисяч гектарів посівів через наслідки знищення Каховської ГЕС

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також