Новини    14 листопада 2023 12:56

З 1 січня Мінагрополітики підтримало реформу щодо збільшення продажу землі в одні руки


Ще до початку повномасштабної війни планували запровадили другий етап реформи ринку землі. Міністерство аграрної політики підтримує його введення з 1 січня 2024 року.

Як заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає “Бізнес Цензор“, другий етап реформи доцільний, аби не повертатися до додаткових договорів оренди та прихованого ринку.

“З погляду неповернення до ідей емфітези, додаткових договорів оренди та прихованого ринку землі, а в обігу зараз знаходиться не більше 1,5% землі, потрібно бажаючим її продати надати можливість зробити це офіційно. Наша позиція залишається незмінною”, – сказав Висоцький.

За його словами, купувати землю буде дозволено виключно громадянам України та юридичним особам, власниками яких є громадяни України. Вони з 1 січня 2024 року отримують право купувати до 10 тис. га землі в одні руки. Нині діє дозвіл до 100 гектарів.

До парламенту вносилися пропозиції продаж землі до 100 га та 500 га, але це і є лише ініціативи від народних депутатів. Мінагрополітики не бере активної участі у земельній дискусії.

Нагадаємо, за два роки в Україні продано понад 365 тисяч гектарів землі. Майже півмільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі.

На початку 2024 року Фонд держмайна запустить Земельний банк в Україні.

В Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...