Новини    26 січня 2023 18:32

WFP спільно з ФАО допомагатимуть у розмінуванні сільськогосподарських земель в Україні

Наразі допомога малим підприємствам у розмінуванні наразі є пріоритетним напрямом роботи Мінагрополітики

Представники World Food Programme (WFP) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) планують допомагати сільському господарству з розмінуванням територій. Про це йшлося на зустрічі делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України з представниками зазначених організацій, повідомляє пресслужба відомства.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зустріч відбулася за участі заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлика та радника Міністра агрорної політики та продовольства України Михайла Соколова. Присутні на зустрічі представники WFP — регіональний директор Всесвітньої продовольчої програми Метью Голлінгворт та заступник директора Всесвітньої продовольчої програми в Україні Маріанна Уорд. З боку ФАО у зустрічі брав участь Голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Сторони детально обговорили спільний проєкт із розмінування сільськогосподарських земель на звільнених територіях. Першочергово він передбачає проведення розмінування земель безпосередньо для малих аграрних виробників, які не мають можливостей зробити це самостійно.

Учасники предметно розглянули подальші спільні кроки, необхідні для реалізації проекту. Обмінялися поглядами щодо процесу проведення розмінування, принципів пріоритетності обрання ділянок, можливостей закупівлі обладнання для розмінування та питання щодо залучення до проекту спеціалізованих профільних організацій.

Башлик акцентував, що допомога малим підприємствам у розмінуванні наразі є пріоритетним напрямом роботи Міністерства.

Сторони домовилися опрацювати обговорені пропозиції щодо впровадження проекту та найближчим часом повернутися до розробки практичних кроків його втілення.

Нагадаємо, через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...