Виведено перший український сорт бузини для промислового вирощування

Вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування, повідомляє пресслужба НУБіП України.
Науковці кафедри садівництва — Володимир Меженський, Людмила Меженська та Артур Ліханов — виявили зразок бузини, який перевершував інші за вмістом рутину в квітках, тому новий сорт отримав відповідну назву за забарвленням плодів і накопичуванням великої кількості рутину в квітках — “Чорна Рута”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Хоча бузина є звичайною рослиною для флори України, ‘Чорна Рута’ є першим українським сортом, що дозволяє розпочати її широке культивування на наших теренах. Плоди бузини чорної мають високий протиокислювальний потенціал завдяки вмісту флавоноїдів, що тому їх використовують для лікування та в системі раціонального здорового харчування.
Окрім того, плоди цінуються як потужний природний харчовий барвник. Квітки також є важливою фармакологічною сировиною. Учені НУБіП України виявили зразок бузини, який перевершував інші за умістом рутину в квітках, тому новий сорт отримав відповідну назву за забарвленням плодів і накопичуванням великої кількості рутину в квітках – ‘Чорна Рута’. Він має універсальне використання, тобто для цього слугують і квітки, і плоди.
У лабораторії мікроклонального розмноження сорт вводять у культуру in vitro, щоб у стислі терміни можна було виростити потрібну кількість садивного матеріалу для промислових насаджень.
Нагадаємо, селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни.
У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.
Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.
Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.
18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.
Анна Лиса