Новини / Аналітика     05 жовтня 2019 10:02

Високий урожай та низька валюта в Південній Америці зрізали ціни на українську кукурудзу

Українська кукурудза зустрічає початок нового маркетингового року із цінами, близькими до $145 за 1 т CPT. Така низька ціна значною мірою зумовлена ситуацією, що склалася в Південній Америці – в економіці загалом та в сільському господарстві зокрема.

У 2018–2019 МР головні країни-виробники регіону – Бразилія та Аргентина – зібрали рекордний врожай кукурудзи, що становив 101 млн т та 51 млн т відповідно. Вдалим з точки зору врожайності прогнозується і сезон 2019–2020 МР – латиноамериканські обсяги валового збору очікуються не меншими за минулорічні.

Аргентина

Високий експортний потенціал кукурудзи в Аргентині став першим чинником, який вплинув на формування ціни на цю продукцію.

Читайте: Китай закупить усю російську сою: аналітики іронізують з приводу заяв Путіна

Крім того, політичні негаразди призвели до стрімкої девальвації національної валюти – песо, і країна взагалі опинилася на межі чергового дефолту. Знецінення песо зумовило вихід аргентинських фермерів на світовий ринок із найдешевшою ціновою пропозицією. Наразі аргентинська кукурудза пропонується по $145 за 1 т на умовах FOB.

Такий збіг цін ($145 за тонну) не випадковий. Адже вже кілька років поспіль Україна змагається за 3-тє місце серед глобальних постачальників кукурудзи саме з Аргентиною.

Бразилія

Ціни на бразильську кукурудзу зараз перебувають на рівні $158 за 1 т на умовах FOB. Але ще кілька тижнів тому вона пропонувалася по $150 за тонну FOB.

Ця, загалом конкурентна пропозиція, дозволила найбільшій південноамериканській країні потужно вийти на експортні ринки. Так, наприклад, за серпень Бразилія відвантажила на експорт 7,65 млн т кукурудзи, що на 200% більше, ніж у серпні минулого року. При цьому майже по 800 тис. т бразильської кукурудзи було експортовано до Іспанії та Єгипту.

Для нашої країни це не дуже добра новина. Нагадаємо, що минулого року Іспанія та Єгипет були серед головних покупців української кукурудзи, і цьогоріч Україна також сподівається на великі обсяги закупівлі з боку вказаних країн.

Landlord раніше повідомляв про те, які чинники не були враховані при прогнозуванні глобального ринку кукурудзи та як вони вплинуть на світову зернову кон’юнктуру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також