
У 2018–2019 МР головні країни-виробники регіону – Бразилія та Аргентина – зібрали рекордний врожай кукурудзи, що становив 101 млн т та 51 млн т відповідно. Вдалим з точки зору врожайності прогнозується і сезон 2019–2020 МР – латиноамериканські обсяги валового збору очікуються не меншими за минулорічні.
Аргентина
Високий експортний потенціал кукурудзи в Аргентині став першим чинником, який вплинув на формування ціни на цю продукцію.
Читайте: Китай закупить усю російську сою: аналітики іронізують з приводу заяв Путіна
Крім того, політичні негаразди призвели до стрімкої девальвації національної валюти – песо, і країна взагалі опинилася на межі чергового дефолту. Знецінення песо зумовило вихід аргентинських фермерів на світовий ринок із найдешевшою ціновою пропозицією. Наразі аргентинська кукурудза пропонується по $145 за 1 т на умовах FOB.
Такий збіг цін ($145 за тонну) не випадковий. Адже вже кілька років поспіль Україна змагається за 3-тє місце серед глобальних постачальників кукурудзи саме з Аргентиною.
Бразилія
Ціни на бразильську кукурудзу зараз перебувають на рівні $158 за 1 т на умовах FOB. Але ще кілька тижнів тому вона пропонувалася по $150 за тонну FOB.
Ця, загалом конкурентна пропозиція, дозволила найбільшій південноамериканській країні потужно вийти на експортні ринки. Так, наприклад, за серпень Бразилія відвантажила на експорт 7,65 млн т кукурудзи, що на 200% більше, ніж у серпні минулого року. При цьому майже по 800 тис. т бразильської кукурудзи було експортовано до Іспанії та Єгипту.
Для нашої країни це не дуже добра новина. Нагадаємо, що минулого року Іспанія та Єгипет були серед головних покупців української кукурудзи, і цьогоріч Україна також сподівається на великі обсяги закупівлі з боку вказаних країн.
Landlord раніше повідомляв про те, які чинники не були враховані при прогнозуванні глобального ринку кукурудзи та як вони вплинуть на світову зернову кон’юнктуру.