Новини    22 березня 2018 15:11

Врожай ріпаку в ЄС буде нижчим за середні багаторічні показники


Холодний циклон зумовив зниження температур до -20С в таких країнах як Угорщина і Румунія. У деяких країнах Балтії та Швеції температури опускалися ще нижче. Однак, потенціал врожаю ріпаку дещо обмежений і його середня врожайність буде нижче середніх багаторічних показників, повідомляє УкрАгроКонсалт.

«Рослини ріпаку більш чутливі до морозів, ніж пшениця і могли бути пошкоджені морозами в таких країнах як Німеччина і Польща. Ризик вимерзання відзначався на невеликих площах в Угорщині, Румунії та Словаччини. Врожайність ріпаку прогнозується на рівні 3,28 т / га, що вище показника 2017г.- 3,25 т / га, однак нижче на 0,2% середнього багаторічного показника», – йдеться у повідомленні.

Разом з цим, європейське агентство з моніторингу врожаїв «Mars» прогнозує врожайність озимої пшениці і ячменю в ЄС вищу за минулорічну. Морози, що прийшли в ряд європейських країн в кінці лютого і на початку березня, не завдали істотної шкоди рослинам.

«У своєму першому прогнозі врожайності для 2018/19 сезону, експерти відомства оцінили врожайність озимої пшениці на рівні 6,2 т / га, у 2017 році цей показник складав 6,12 т / га, або + 1,4% до середнього п’ятирічного значенням. Урожайність озимого ячменю складе 6,05 т / га, У минулому році цей показник складав 5,99 т / га, Що також вище середніх багаторічних показників на 1%», – кажуть в компанії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...