Новини / Політика     31 травня 2019 07:38

ВР відхилила постанову щодо фермерського господарства

Верховна Рада відхилила постанову про подальшу роботу над законопроектом, яким передбачалося внести зміни до статті 41 Конституції України. Одним із нововведень мало бути доповнення цієї статті формулюванням, що основою аграрного ладу України є фермерське господарство.

Про це повідомляє Економічна правда.

На засіданні 30 травня парламентарі відхилили проект Постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств (№6236-П).

Проект постанови підтримали лише 160 народних депутатів, 151 – не голосували.

Законопроект передбачав зміни до статті 41 Основного Закону України, зокрема доповнення її новою частиною: «Основою аграрного ладу України є фермерське господарство».

Відзначається, що проект постанови про подальшу роботу над цим законом був зареєстрований у парламенті в січні 2019 року.

Як повідомляв Landlord, КСУ визнав конституційним законопроект, яким основою аграрного устрою України пропонується визначити фермерське господарство. Проте експерти стверджують, що для аграріїв це нічого не міняє, оскільки законопроект має декларативний характер.

Читайте також

Матеріали по темі