Новини / Політика     28 листопада 2018 18:29

Конституційний суд розібрався, що таке фермерство. Тепер юрист пояснює наслідки

Основою аграрного устрою України пропонується визначити фермерське господарство – такі зміни хоче внести ВР у Конституцію України. КСУ визнав цей законопроект конституційним, що дозволяє Раді почати його розгляд. Проте для аграріїв це нічого не міняє, оскільки законопроект має декларативний характер.

Про це пише legalhub.online.

Конституційний Суд України надав Висновок у справі за зверненням ВР щодо відповідності законопроекту про внесення змін до статті 41 Конституції України вимогам статей 157 і 158 Основного закону України.

Читайте: Креатив з Джамалою – у МінАгро придумали, як допомогти виробникам органіки

Повна назва законопроекту: «Про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств».

Але якщо статтю 41 перепишуть, що зміниться для сільськогосподарського виробника на практиці?

Відповідь юриста: Нічого. Оскільки законопроект носить декларативний характер.

Зміст цієї законодавчої ініціативи до кінця не зрозумілий через невизначеність у термінології; також неясно, якими шляхами «народні депутати прагнуть досягти задекларованих цілей», – коментує ситуацію експерт із правового регулювання земельних відносин Анна Федун.

Таким чином, підтримка цього законопроекту депутатами означатиме лише їх бажання засвідчити свою повагу до фермерів напередодні виборів.

Раніше ми писали про те, що близько 7 мільйонів українців готові поскаржитися до Європейського суду з прав людини через заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також