Вперше в історії людства вчені успішно передали сонячну енергію з орбітального супутника на станцію, розташовану на Землі. Це перша в історії демонстрація, яка відкриває нові можливості для майбутнього чистої енергетики.
Команда дослідників використовувала пристрій, який представляє невеликий супутник, здатний збирати сонячну енергію за допомогою фотоелектричних елементів і перетворювати її в радіочастотну енергію за допомогою антенних решіток.
Потім супутник синтезував промінь радіочастотної енергії і передав його на Землю, де приймач і перетворювач, розташований на даху Лабораторії Мура в Каліфорнійському технологічному інституті, вловив і перетворив сигнал на постійний струм, пише ArXiv.org.
Зазначається, що мета розробників – створення мережі супутників, які зможуть передавати на Землю енергію, достатню для забезпечення 10 000 домогосподарств. Однак до цього ще далеко, оскільки поточний експеримент зафіксував лише частину енергії, що генерується супутником.
Космічна сонячна енергетика – це багатообіцяюча концепція, яка має на меті використати неосяжну і безперебійну сонячну енергію, доступну в космосі, і доставити її на Землю, де вона може бути використана для промисловості, домогосподарств та інших цілей.
На відміну від наземних сонячних панелей, на роботу яких впливають погода, пори року та нічний час доби, орбітальні сонячні панелі можуть генерувати енергію безперервно, якщо вони орієнтовані на Сонце.
Одначе, проблема полягає в тому, аби знайти надійний і ефективний спосіб передачі енергії з орбіти на Землю, не втрачаючи при цьому занадто багато енергії, не створюючи перешкод і не завдаючи шкоди навколишньому середовищу або живим істотам.
Експеримент провела команда дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту (Caltech) у співпраці з Indie Semiconductor Inc., Лабораторією реактивного руху NASA (JPL), Amazon Web Services і стартапом GuRu Wireless, афілійованим з Caltech.
Зауважимо, найбільший дохід нідерландським тепличникам приносить продаж електроенергії, яку вони отримують на когенераційних установках у своїх господарствах, пише AgriGator.
Продаж електроенергії у 2023 році був найприбутковішим, як і у 2022 році. Попри те, що відпускна ціна на електроенергію впала, ціна на газ впала також швидко. Крім того, виробники тепличних овочів змогли продати більший обсяг електроенергії, тому що їхні теплиці часто були порожніми в темні місяці.
Згідно з даними CBS Agricultural Census, площа тепличних овочів скоротилася на 3%, водночас томати втратили 3%, а перець – 9% площ. У той час як вирощування огірків зросло на 6,5%, в основному внаслідок переорієнтації виробників томатів.
Нагадаємо, фермери у Нідерландах можуть подати документи на фінансове відшкодування від держави у випадку, якщо вони безповоротно відмовляються від тваринництва.
Нідерландська компанія Meatable створює культивовану свинину зі смаком та текстурою справжнього м’яса із дивовижною швидкістю. У 2025 році надійде у роздрібну торгівлю перший продукт компанії, наголошує генеральний директор та співзасновник Meatable Крийн де Нуд.
Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.
Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.
Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.
У Львівській області побудують перший в Україні комплекс теплиць, який працюватиме із застосуванням геотермального тепла надр Землі. Відповідний меморандум підписала Львівська ОВА та компанія “Тріосан Холдинг Україна”, яка візьме на себе витрати.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!