Новини    03 листопада 2023 13:07

Нідерландським фермерам платитимуть за відмову від тваринництва

Програма відмови від тваринництва передбачає фінансування в майже 1,5 млрд

З липня фермери у Нідерландах можуть подати документи на фінансове відшкодування від держави у випадку, якщо вони безповоротно відмовляються від тваринництва, передає agroreview.

З моменту початку цієї програми заявки подали вже 668 господарств.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З них переважна більшість – це свинарі, 303 фермери.

В розрізі інших підгалузей тваринництва:

  • 120 птахівників
  • 114 фермерів з молочним скотарством
  • 87 господарств з відкорму ВРХ

Програма відмови від тваринництва передбачає фінансування в майже 1,5 млрд. Євро для двох її компонентів і діє в регіонах Нідерландів, які мають особливо високі рівні забруднення поживними речовинами від тваринництва.

Нагадаємо, нідерландська компанія Meatable створює культивовану свинину зі смаком та текстурою справжнього м’яса із дивовижною швидкістю. У 2025 році надійде у роздрібну торгівлю перший продукт компанії, наголошує генеральний директор та співзасновник Meatable Крийн де Нуд.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...