Новини / Політика     27 листопада 2018 10:59

Воєнний стан: що означає це для аграріїв


У період воєнного стану, згідно із законом, влада України може залучати агросектор до «нормованого забезпечення населення основними продовольчими товарами», а також зобов’язувати виділяти певну кількість своїх працівників для робіт на користь суспільства.

Особливості роботи аргосектора в умовах воєнного стану проаналізувало agravery.com.

Вони виходять із пояснювальної записки до проекту Закону України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”.

Агровиробники і держава

У період з 28 листопада до 28 грудня 2018 р. відносини аграріїв та держави регулюватимуться Конституцією України та законами України «Про правовий режим воєнного стану», «Про національну безпеку», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно з ними влада України в період воєнного стану може залучати аграріїв до «нормованого забезпечення населення основними продовольчими товарами».

Читайте: Конфлікт у Керченській протоці: чим це загрожує торговельним суднам (ОНОВЛЕНО)

Також військові адміністрації мають право «залучати на договірних засадах підприємства для комплексного соціально-економічного розвитку населених пунктів». Агровиробники муситимуть виділяти певну кількість своїх працівників для «суспільно корисних робіт», які призначатимуть адміністратори військового стану.

Зобов’язати агробізнес надавати свій транспорт для перевезення військових та їх вантажів можуть лише на підставі чітко визначеного плану мобілізації економіки для воєнних потреб.

Робота залізниці

Керівник правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов заявив, що залізниця готова вивозити будь-які обсяги вантажів у випадку повної морської блокади Маріуполя та Бердянська (за 10 місяців 2018 року ці морські порти перевалили відповідно 5,01 та 1,5 млн тонн).

Для цього потрібно буде перекинути на Донецьку залізницю мінімум 8 додаткових локомотивів, а також 966 вантажних вагонів, на Запорізьку – відповідно 5 і 74.

Landlord раніше писав про те, як працюватиме Укрзалізниця в умовах воєнного стану.

Стабільність економіки

У МВФ заявили про відсутність юридичних обмежень для продовження співпраці з Україною за воєнного стану, як повідомив Бізнес-Цензор. Отже, можна розраховувати на стабільний курс гривні. Це означає, що українські сільгоспвиробники матимуть стабільний дохід і стабільні затрати у своїй діяльності.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі сьогодні заявило, що «суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі», – повідомляє Інтерфакс-Україна.

Landlord повідомляв про те, що воєнний стан введено в областях України, розташованих на кордоні з Російською Федерацією, Придністров’ям і акваторією Азовського моря, терміном на 30 днів – з 28 листопада до 28 грудня 2018 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також