Новини / Політика     26 листопада 2018 21:34

В Україні введено воєнний стан

Верховна Рада України щойно проголосувала за введення воєнного стану в Україні. Указом Президента воєнний стан вводиться в областях України, розташованих на кордоні з Російською Федерацією, Придністров’ям і акваторією Азовського моря, терміном на 30 днів – з 28 листопада до 28 грудня 2018 р.

За проголосувало – 276 народних депутатів, проти – 30.

Читайте: Конфлікт у Керченській протоці: чим це загрожує торговельним суднам

Воєнний стан вводиться в 10 областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій, а також у внутрішніх водах Керченської акваторії.

Рішення зумовлено тим, що російські військові, порушивши норми міжнародного права, атакували і захопили українські кораблі в Керченській протоці.

На засіданні Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні на підтримку України висловилися США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Польща, Швеція і Нідерланди. В НАТО також засудили дії Росії.

Володимир Гройсман, закликаючи депутатів підтримати рішення РНБО, відзначив, що Верховна Рада має виходити з інтересів держави, і в умовах воєнного стану забезпечити стабільність у країні та економічний ріст. “Сьогодні немає жодних підстав для економічної кризи в країні”, – відзначив прем’єр.

Також Верховна Рада України призначила вибори президента на 31 березня 2019 року.

Нагадаємо, що Укрзалізниця готує заходи із забезпечення функціонування залізничного транспорту в умовах воєнного стану. За словами Євгена Кравцова, «у разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема в Азовському регіоні, Укрзалізниця готова до переорієнтації вантажів на інші порти».

Як повідомлялося, 26 листопада Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України, та введення воєнного стану в Україні»

Про те, що означає введення воєнного стану і до чого слід бути готовим агробізнесу, Landlord писав раніше.

Фото: Букви

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також