Україна у вересні й жовтні продемонструвала гарні показники експорту зернових, тож загалом за осінній період може вийти на довоєнні обсяги. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук в етері Еспресо.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Залізницею, автошляхами, морем і портами через Дунай у вересні Україна експортувала 6,9 млн тонн зерна, а в жовтні – 7 млн тонн.
“Якщо тенденції продовжаться, ми можемо гарантувати за осінь ми повертаємося до довоєнного часу з експорту, тому що до війни близько 7 млн, у хороші місяці – 8 млн тонн зернових ми експортували”, – наголосив Денис Марчук.
Читайте також: У Литві закликали “обійти шантаж росіян” та забезпечити військовий супровід суднам з українським зерном.
29 жовтня РФ “призупинила” дію своїх зобовʼязань у межах угоди про безпечний експорт зерна Україною. Тоді ж Зеленський заявив, що рф прагнула розірвати угоду ще у вересні. На наступний день НАТО та ЄС закликали РФ відновити чинність “зернової угоди”.
Вже 1 листопада оголосили про старт проєкту українського дунайського пароплавства “Дунайський зерновий шлях”. У той же день Україна, ООН та Туреччина погодили відновлення “зернового коридору”, проте вимагали від рф додаткових гарантій безпеки.
2 листопада міністр оборони Туреччини Хулусі Акар повідомив про старт роботи “зернового коридору”. 5 листопада експерт із питань міжнародної політики Раміс Юнус заявив, що демарш РФ націлений передусім проти Туреччини.
Нагадаємо, в умовах сьогодення зосередитися на сухопутному маршруті, адже на постійне відновлення морського транспорту розраховувати важко. РФ все ще може грати в гру, тому на ній не можна будувати безпечне майбутнє, заявив комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
Агресор програє на полі бою і намагається шантажувати світ, створюючи гострий дефіцит продовольства в країнах Азії та Африки. Тож в ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.
Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.
Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!