Новини / Технології     16 вересня 2019 09:29

Внесення ЗЗР за допомогою дронів: офіційно дозволено лише у Швейцарії

Швейцарія – єдина країна в Європі, де отримано офіційний дозвіл на застосування дронів для внесення засобів захисту рослин. Аби прийняти це рішення, знадобилося два роки злагодженої роботи 5 федеральних відомств.

Про це повідомляє EastFruit.

До цього часу у Швейцарії для обприскування полів використовували гелікоптери. Перевага застосування дронів полягає в тому, що вони літають на меншій висоті, ніж гелікоптери, що зумовлює менший ризик зносу потоком повітря частини робочої рідини і потрапляння засобу на сусідні, нецільові ділянки.

Читайте: Глобальний ринок: чому падають ціни на зернові

Заявку на дозвіл застосування дронів для внесення ЗЗР у Швейцарії подала компанія Agrofly. Попри очевидні переваги  безпілотників у цій сфері, проект викликав низку заперечень у держчиновників із Федеральної служби охорони середовища (BAFU) і Федеральної служби цивільної авіації (BAZL).

Особливості застосування дронів у сільському господарстві

  • Управління частково автоматизовано і ведеться віддалено, не піддаючи оператора ризику.
  • Висота польоту підтримується автоматично, що забезпечує більшу точність обробки. (Для точного застосування дрони повинні літати по заданому маршруту з максимальним допустимим відхиленням від курсу 50 см.)
  • Дрони повинні відповідати вимогам, висунутим службою цивільної авіації. Для кожного типу дронів встановлений максимально допустимий знос крапель робочої рідини, щоб мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище.
  • У перспективі, як і звичайні машини для застосування ЗЗР, кожні три роки дрони повинні будуть проходити техогляд.

Landlord раніше повідомляв про те, які безпілотники найчастіше використовують агрохолдинги в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також