Новини / Технології     29 травня 2019 14:36

Дрони та їх можливості: які безпілотники найчастіше використовують агрохолдинги

Дрони відкривають перед фермером широкий спектр можливостей – від оцінювання стану посівів до визначення обсягів зерна на складах і внесення добрив та ЗЗР. Серед різномаїття безпілотників фермери обирають модель, яка найбільше відповідатиме їхнім потребам і вимогам.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Хоча застосування технологій в агросекторі на початку потребує певних інвестицій, вони  швидко себе виправдовують, зменшуючи затрати часу і робочої сили.

Що можуть дрони

 • аналізувати ґрунт (тип, кислотність, рельєф)
 • створювати точні карти полів і посівів;
 • вносити мінеральні добрива та ЗЗР;
 • відстежувати стан культур на всіх етапах дозрівання;
 • оцінювати необхідність підживлення культур чи внесення пестицидів добрива або засоби захисту;
 • визначати точну площу ділянок;
 • вимірювати обсяги культур, зокрема зерна на складах.

Які можливості дрони надають аграріям

 • планувати сівозміну;
 • оптимізувати бюджет, зменшуючи витрати коштів;
 • отримувати кращий урожай;
 • збільшувати ефективність бізнесу;
 • оптимізувати земельний банк, використовувати кожен гектар з максимальною віддачею;
 • прораховувати ризики;
 • впроваджувати точне землеробство.

ЧитайтеУперше в Україні: у Черкасах утилізуватимуть непридатні пестициди

БізнесЦензор провів аналіз безпілотників, які найчастіше використовують у сільському господарстві .

Для розпилення пестицидів і добрив

Октокоптер Agras MG-1S (DJI, Китай) – дає змогу за один виліт розпилити хімречовини на площі до 1 га. До нього кріпляться баки на 10 л із системою обприскування. Одного заряду вистачає на 10 хв.

FLIRT Iron (ABRIS DG, Україна) – дає змогу за один виліт, який триває 60 хв, розпилити ЗЗР на площі до 1 тис. га. Може літати низько над посівами і вносити трихограми, а також моніторувати стан посівів.

VTOL HAWK (MegaDrone, Україна) – дає змогу за один виліт, який триває 60 хв, покрити поле площею 1 тис. га.  Його перевага в простоті управління і невеликих розмірах. Використовується для внесення трихограм, але можна встановити камеру для зйомки.

Для точного землеробства і визначення стану рослин

Phantom 4 RTK (DJI, Китай) – дає змогу за один виліт, який триває 30 хв, покрити поле площею 50 га. Є інструментом для ведення аерозйомки, побудови об’ємних карт місцевості і оцінювання стану рослин. Проте стверджують, що він може інтегруватися в будь-який робочий процес.

Bluegrass Fields (Parrot, Франція) – за допомогою двох камер фіксує кількість світла, яке поглинають і відображають рослини. Ці дані використовують для аналізу стану культур. Може створювати карти NDVI в режимі реального часу.

Disco-Pro AG (Parrot, Франція) – дрон літакового типу. У разі поєднання з камерою Sequoia стає інструментом для точного землеробства.

Для аналізу стану посівів, обміру полів

DroneePLANE (Dronee, Україна) – легкий дрон літакового типу. Дає змогу за один виліт, який триває 60 хв, покрити поле площею до 450 га. Призначений для створення максимально точних ортофотопланів. Дрон добре підходить для новачків, його легко запускати.

FLIRT Cetus (ABRIS DG, Україна) – дрон літакового типу. Дає змогу за один виліт, який триває 150 хв, покрити поле площею до 3 тис. га.  Конструкція дозволяє встановити на дрон дві камери і збирати одночасно два типи даних, наприклад про розмір поля і про стан культур.

Landlord раніше повідомляв про те, що компанія Syngenta у співпраці з Sony розробила новий цифровий пристрій для агрономів, який дає розширені можливості аналізу врожаю і прийняття рішень у режимі реального часу.

Читайте також