Новини / Політика     19 жовтня 2021 19:16

Влада планує збільшити ставки ввізного мита для засобів захисту рослин, бізнес – проти через дорожчання харчової продукції

Законопроєкт №6149 зареєстрували 7 жовтня

У Раді зареєстрували законопроєкт №6149 щодо змін до Митного тарифу, яким пропонують збільшити або уніфікувати ставки ввізного мита для більшості засобів захисту рослин з 0% до 2%. У ЄБА кажуть, що це призведе до дорожчання харчової продукції.

“Документом пропонується збільшити (або ж уніфікувати) ставки ввізного мита для переважної більшості засобів захисту рослин з 0% до 2%. Відповідно до прогнозу ініціаторів, уніфікація ставок ввізного мита призведе до “спрощення процедури класифікації та прискорення митного оформлення товарів без здійснення лабораторних досліджень”, – йдеться у повідомленні.

Але представники бізнесу заявляють, що це є малоймовірним, оскільки для більшості товарних позицій, за якими класифікуються ЗЗР, чинна ставка ввізного мита складає 0% і її підвищення до 2% не вплине на складність процедури класифікації та швидкість роботи митних інспекторів під час проведення митного оформлення.

“Для цього, очевидно, потрібна системна та послідовна реформа митної служби, основною метою якої стане сервісність, а не прагнення до наповнення державного бюджету”, – додають в ЄБА.

Там наголошують, що таке рішення може вплинути на розвиток нечесної конкуренції на ринку ЗЗР, “оскільки поставить частину міжнародних компаній у нерівне становище не лише стосовно місцевих виробників, а й до міжнародних компаній-імпортерів ЗЗР, що ввозитимуть продукцію з країн-членів ЄС” зі ставкою 0%. Також у ЄБА наголошують, що ця ініціатива негативно вплине на настрої інвесторів.

Асоціація заявляє, що на сайті Міністерства фінансів була відсутня публікація законопроєкту для громадського обговорення перед його схваленням Кабміном, тож бізнес не мав можливість навіть висловити свою думку перед реєстрацією даної ініціативи.

Landlord раніше розповідав, що уряд створив робочу групу через китайські борги Держзернової корпорації.

Джерело: заява Європейської Бізнес Асоціації

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також