Новини / Політика     13 жовтня 2021 15:46

Уряд створив робочу групу через китайські борги Держзернової корпорації

Кабінет міністрів України утворив міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення виконання зобов’язань акціонерним товариством «Державна продовольчо-зернова корпорація України» перед Експортно-імпортним банком Китаю за запозиченнями

Уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями.

Кредит у 1,5 млрд доларів ДПЗКУ отримав ще у 2012 році з поверненням до 2027 року. Його видали під українські держгарантії з метою налагодити систематичні постачання продукції до Китаю.

Корпорація заборгувала перед Китайським ексімбанком та Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів.

Для того, аби цей кредит було повернуто, уряд створив робочу групу. Її очолить віцепрем’єр-міністр економіки Олексій Любченко. Також увійдуть представники Міністерства економіки, фінансів, закордонних справ, агрополітики. Крім того, за згодою увійдуть представники китайської сторони, НБУ, ДПЗКУ та нардепи.

Група проаналізує проблеми щодо виплат за боргом, питання поставок зерна до Китаю та підготує пропозиції щодо виконання або перегляду кредитної угоди.

Раніше колишній керівник (у 2014-2015 роках) ДПЗКУ Валерій Томіленко, що незабаром корпорація може оголосити дефолт — через неможливість виконання зобов’язань за контрактами.

Джерело: Кабмін

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також