Станом на 1 квітня 2024 року, експортно-кредитне агентство (ЕКА) сприяло українському експорту на суму 627 млн грн. За співпраці з ЕКА, вітчизняні експортери залучили 99,8 млн грн фінансування від своїх банків-партнерів. Інформацію про це надав заступник міністра економіки України — торговий представник Тарас Качка, як зазначається у повідомленні Мінекономіки.
Найбільш активно програму підтримки експортерів через ЕКА та банків-партнерів використовували підприємці з Вінниччини (з майбутнім обсягом експортного виторгу в області на суму 243,2 млн грн), Києва (235,3 млн грн) та Харківської області (33,7 млн грн).
У першому кварталі найбільш популярними товарами для експорту стали іграшки та ігрове обладнання, одяг та різноманітні харчові продукти, що постачалися іноземним контрагентам до Німеччини, США та Індії.
До ПрАТ “Експортно-кредитного агентства”, заснованого у 2018 році, належить головна мета — підтримка та стимулювання масштабного росту експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. Ця установа захищає українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних із виконанням контрактів ЗЕД, а також надає широкий спектр послуг, що дозволяють посилити кредитну політику українських експортерів та ефективно управляти своїми фінансовими потоками. За підтримки ЕКА у 2023 році українські експортери отримали понад 1 млрд грн фінансування.
Нагадаємо, за програмою єРобота можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду. В уряді внесли зміни до програми в частині безповоротних грантів на висадку садів і виноградників.
Програма розвитку особистих селянських та фермерських господарств, а також кооперативного руху в сільських районах Вінницької області на період з 2021 по 2025 рік передбачає виділення 3 мільйонів гривень на пільгове кредитування. Ці кошти будуть доступні для особистих селянських та фермерських господарств, а також сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у 2024 році.
Міністерство аграрної політики та продовольства планує запровадити в Україні виноградарсько-виноробний реєстр. У відомстві зауважили, що впровадження реєстру забезпечить контроль якості продукції та стане основою для перезавантаження галузі виноградарства.
Очікується, що реєстр включатиме відомості про: виробників винограду, виробників виноробної продукції, виноградні ділянки, обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію.
У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.
Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.
Ветерани можуть отримати до мільйона гривень на розвиток бізнесу завдяки урядовій програмі “Власна справа”. Гранти доступні для різних видів підприємництва: від кав’ярні до ремонту велосипедів. Важлива обов’язкова умова – створення нових робочих місць, повідомляє Урядовий портал.
Для інтеграції ветеранів у сільське господарство USAID АГРО виділить 18,2 млн грн.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє грант у розмірі 1 млн грн на програму підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу, у межах якої аграрії зможуть взяти кредити під гарантії страхування майбутнього врожаю.
У Волинській області розпочався процес видачі добрив за Програмою АГРО від USAID, заявки на яку подавались через Державний аграрний реєстр.
Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.
З початку ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 227 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на майже 100 млн грн.
Уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у рамках програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!