Новини / Інвестиції     02 червня 2023 09:03

VITAGRO вироблятиме біоетанол на базі спиртзаводу


Компанія VITAGRO планує запустити у 4-му кварталі 2023 року виробництво біоетанолу на базі спиртового заводу, потужність — 35 тис. м3 на рік.

Про це керівник розвитку проєктів зовнішнього інвестування ГК Vitagro Роман Кантаровський розповів на конференції Grain Ukraine-2023.

“Цей завод є інноваційним. Барду, що залишається після зброджування, ми не викидаємо у поля, в ній 30% протеїну. Ми її висушуватимемо і з цієї сировини вироблятимемо 28 тис. т DDGS (високобілкова кормова добавка)”, — розповів Кантаровський.

Компанія придбала спиртзавод у Тернопільській області у вересні 2022 року. Його вартість склала близько 235 млн грн. (з ПДВ та сплатою боргів підприємства).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На заводі планується встановлення високоефективного обладнання, яке по витраті пару та електроенергії зможе конкурувати з європейськими виробництвами.

Слідуючи за директивами ЄС, завод також передбачає виробництво енергії з агровідходів. Викиди вуглекислого газу планують використовувати в комерційних цілях для підвищення екологічності всього виробництва.

До того ж VITAGRO трансформувала свій біогазовий завод, переорієнтувавши його на біометан. Сума інвестицій — $7 млн, запуск заводу планується в липні цього року.

“Ми з цього біогазу забираємо СО2, який потім також можна ще десь використовувати. Це замкнута екосистема, яка повністю працює самостійно. Є гній з нашої ферми, ми його переробляємо разом з силосом, звідти робимо біогаз. З біогазу отримуємо як вихід добрива, добрива — назад на поля, з яких іде силос, який далі переробляється в біогаз”, — сказав Кантаровський.

Нагадаємо, біоетанольний завод у Луцьку збільшив свої потужності та збудував ще одну лінію переробки зернових культур.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Наприкінці 2023 року розпочнеться будівництво першого сучасного біоетанольного заводу в Одеській області. Його будуватимуть для енергетичної компанії “Газтранзит”. Орієнтовна сума інвестицій у проєкт становить 30-35 млн євро. Згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині, розповів керівник компанії “АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП” Олександр Бататін.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Біометан – це ринковий продукт, який не прив’язаний до чийогось настрою, корупційної складової чи курсу валюти. Тож його виробництво є досить привабливим,  проте ризики воєнного стану, проблеми з кредитуванням та відсутністю державної підтримки зупиняють серйозних інвесторів від вкладання у цю галузь.

В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також